Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem fejlődik az izomzatom?

Miért nem fejlődik az izomzatom?

Figyelt kérdés

Kezdeném azzal, hogy nő vagyok, 28 éves, 168 cm és 62 kg.

Már évek óta edzek, igaz kicsit korlátozottabbak a lehetőségeim, mivel itt, ahol lakom nincs edzőterem. Vannak itthon súlyaim, azokat használom, ezen kívül intervall edzéseket is csinálok és néha-néha előveszek 1-1 edzős dvd-t (Péntek Enikő, Rubint Réka). Kb. 1 éve kiegészítem az edzéseimet bcaa-val és whey proteinnel, de még ezek sem hoztam látványos eredményt. Látszik, hogy picit formásabb a lábam, karom, hasam, de ez nagyon kevés. Egyszerűen úgy érzem nincs is izomzatom... Mit kellene másképp csinálnom?


2017. ápr. 14. 18:16
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
Azért nem fejlődik,mert nem edzel rendesen és nem étkezel jól.Gondolom azok a súlyok ilyen 3-5 kilósak,az nem elég.Leírnád az étrended például?
2017. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 Cortez70 ***** válasza:
Gondolom nokedli sulyokkal edzel és az étrend sem jó. Ezek lehetnek.
2017. ápr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:

Képzeld rendesen edzem! Azok a súlyok pedig nem 3 kilosak. Lehet nem guggolok 60 kiloval, de fel tudok pakolni 20 kilot kb. A barátomnak van egy kondigépe is, de azzal inkább csak felsőtetre tudok edzeni, de én leginkább a fenekemet szeretném formálni és a lábamat. A saját testsúlyos edzés is hozhat eredményt, legalábbis sok mindenkinél láttam...sajnos magamnál nem.

Az étrendem pedig szerintem egész megfelelő (3 műszakos munka mellett). Leginkább csirkemellet, rizst szoktam vinni dolgozni, és itthon is ezt eszem. Kenyeret nem is nagyon fogyasztok, esetleg update kenyeret, 1-2 szeletet, aminek a szénhidrát tartalma igen alacsony, szóval szinte semmi. Edzés közben bcaa, utána pedig fehérje turmix. Vacsorára általában túrót szoktam fehérjeporral, de ha ez nincs akkor is próbálok valami normális kaját enni. Reggelire szintén megy a fehérje, chia maggal, zabpehellyel...nagyon ritkán csúszik be olyan, hogy valami mást eszem, mert épp ilyesmi nincs otthon (pl. tojás, sonka, saláták, gyümölcs). Nagyjából ennyi...

2017. ápr. 14. 19:02
 4/61 A kérdező kommentje:
Dejó amúgy, hogy mindenki gondol mindent 😃
2017. ápr. 14. 19:03
 5/61 Cortez70 ***** válasza:
Pedig ezek lehetnek amitől nem fejlodsz, hiába sértődsz be. Te kérdezted ki a gond, mi pedig válaszoltunk. A 20 kilós sulyzocska az nokedli a láb edzése szempontjából. Tudnod kellene emelni néha ha fejlődni akarsz. Az meg kevés hogy leírod mit eszel, az össz mennyiseg a lényeg és a makrók aranya. A Bcaa szart sem ér.
2017. ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem be, csak kicsit gúnyosnak éreztem a válaszokat... Miért mondod, hogy a bcaa szart sem ér? Én nem ezt hallottam róla. Arányok pedig kb. úgy néznek ki, hogy egyszeri evésnél kb. 50 gramm csirkemell, és 40-50 gramm rizs, ha itthon vagyok. Munkában pedig egyszerre ennek kb. kétszeresét fogyasztom, mivel ott nincs rá időm sajnos, hogy többször egyek. A túrónál 150-200 gramm zsírszegény túrót szoktam keverni egy natur joghurttal+egy evőkanálnyi fehérjeporral. Persze nem fitness modell akarok lenni, de ennél több elképzelésem van mint ahogyan most nézek ki.Ehhez képest szerintem egész normálisan étkezem, más meg eszik mindent és mégis jobban látszik rajta :/ Biztosan sz@r a genetikám...vagy én már nem tudom...
2017. ápr. 14. 19:21
 7/61 A kérdező kommentje:
A súlyt pedig sajnos nem tudom emelni. Itthoni edzésnél elég nehéz.
2017. ápr. 14. 19:23
 8/61 Cortez70 ***** válasza:
Edzesben van a hiba. Nagy súlyos edzés kell. A Bcaa meg semmit nem ér, majd olvass utána. Esteleg dietaban van kis haszna, tomegeleskor nem. Minden nő megsértődik egyébként, nem tudom ez miért van.
2017. ápr. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy nem sértődtem meg, ti voltatok gúnyosak :) De mindegy is. Olvastam sokat a bcaa-ról, de még csak jót. Mit ajánlanál helyette? Ha már ennyire hajtogatod, hogy szar.
2017. ápr. 14. 19:32
 10/61 Cortez70 ***** válasza:
Pár gramm aminosavtol nem tudom mit vársz. Ha rendben a kajád, akkor elég aminosav van a szervezetedben, plusz aminosav nem okoz változást. Az edzesben van hiba, azon kell változtatni. Több suly kell.
2017. ápr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!