Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés a feszülés a lényeg?

Edzés a feszülés a lényeg?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Most nagyon meg vagyok kavarodva.

Ma voltam egy személyi edzőnél, kezdőknek való edzéstervet dolgozott ki nekem -sok időt kihagytam az edzésekből-.

A hasazás résznél volt egy kisebb fajta kételkedésem, mert az edző úgy állította be a programom, hogy 50 hasprés majd hasprés 2 oldalra 25-25 majd ez a haspréses bokafogásos (?) bocsi elfelejtettem ennek a megnevezését. Mind1 nem is ez a lényeg, hanem én eddig úgy tudtam, hogy nem az a lényeg hogy megcsináljunk most mondok egy számot 4×50et, hanem inkább 2×25öt, az a lényeg hogy feszületben legyen az izom, azaz hogy nem 1-2 mp-ig feszüljön, hanem legalább 5-6. Mert én idáig abban a (lehet, hogy tév)hitben voltam, hogy az izomnövekedés a feszüléstől -és annak mértékétől, hosszától- jön létre és nem attól hogy én megcsinálok mondjuk egy edzés alatt 200at (lebontva), de mindig csak 1-1 mp-ig feszültek az izmaim.

De a csávó csak magyarázta, hogy nem véletlenül van ott, én meg nem akartam leállni vitázni, hisz ő az edző, a szakképzett én pedig azért kerestem fel, mert nem vagyok az, segítségre szorulok ilyen téren. Csak a neten meg mást írnak.....(Érezni kell, hogy feszül-fáj-, addig kell csinálni, amíg érezzük, hogy már nem bírnánk többet, hisz úgy kezd fejlődni az izom, ha terheljük nem csak egy kis mennyiséggel, jó persze nem úgy értem, hogy kezdőként megcsinálok 200db-ot NORMÁLISAN, nem kapkodva, hanem igenis hagyom egy kicsit feszülni a hasizmaimat, nem csak annyi hogy megemelem magam és már teszem is le vissza a felsőtestem.)

Nem érzek semmi izomlázat a hasamban, viszont a comb-far-kar-hát-vádli részek majd leszakadnak...Ezért gondolom azt, hogy ez a fajta hasazás amit az edző kitalált, AHOGYAN kitalálta nem a legmegfelelőbb számomra.

Köszi ha segítesz


2017. ápr. 19. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Fsznak kell túlmisztifikálni?? Nem a felülésektől lesz kockahasad..nem hasazok már több éve és kockás a hasam. (Max edzés elején 20-30 bemelegítésnek).
2017. ápr. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem túlmisztifikálom. Erősíteni szeretném a hasizmomat, nekem 20-30al szinte semmi eredményem nem volt mondom a mai adag után sem érzek semmit, max annyit hogy kicsit meg lett mozgatva. Én szeretnék erősebb hasizmot, nem feltétlen kockásat, de azért jóval 'erősebbet' mint ami most van.
2017. ápr. 19. 22:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasprés gépen nagy súllyal,max 8 ismétlés.Nem vicc,beválik.
2017. ápr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg erős hasizmkt akarsz akkor ugyanúgy súllyal kell terhelni, mint minden más izmot. Van sok gépes megoldás, illetve a guggolás, felhúzás öv nélkül alap.


Az izom meg a volumen és az intenzitás megfelelő mértékétől növekszik. Persze ha biztosítva vannak hozzá a feltételek, a pihenés és az étkezés által. Nem a feszüléstől meg ilyen fszságoktól.

2017. ápr. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze abban jól gondolkodtál, hogy a gyakorlatot érdemes lassan, kontrolláltan végezni az esetek többségében, a rángatózásnak semmi értelme. Az izomláznak pedig semmi köze az izomépüléshez.
2017. ápr. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
12%
Hasizomra a hip-hop gyakorlatok és az ugrálások általában mindenkinek beválnak. De hogy jobb eredményt ér el, komoly diétát kell követned. Én elmondom őszintén, a levesdiétát ajánlom, energikusabb vagy tőle és jobban kihozza az izmokat és ezek mellett peregnek le rólad a kilók.
2017. ápr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!