Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha legegyszerűbben akarom...

Ha legegyszerűbben akarom megoldani a napi fehérjebevitelemet, akkor elég 10db tojás és 250g földimogyoró?

Figyelt kérdés
60kg, napi fehérjebevitel 120g kell ,hogy legyen, de nincs időm a húsokkal foglalkozni, akkor ez jó megoldás? 10db tojás az 60g fehérje, 250g földimogyoróban meg 67g fehérje található, és már meg is lenne... Persze mellé még a szénhidrátforrások mennének!

2017. máj. 4. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nAz a baj hogy 250 g földimogyorót megeszel napi szinten akkor brutálisan sok lesz a zsírbevitel.


Jók nagyon az ilyen olajos magvak, de a jóból is megárt a sok, és 250 g naponta borzasztóan sok.

2017. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Milyen következménye lehet ,ha túl sok zsírt viszek be? vékony vagyok, alig van rajtam zsír.. mennyit ajánlasz ebből? 150g? és akkor a többit meg megpróbálom kipótolni túróval?
2017. máj. 4. 13:20
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem kérdezel, teljesen jó. A tojással rengeteg tápanyagot beviszel, értékes komplett fehérje meg minden.


De milyen szénhidrátforrások? Remélem, zöldségre gondolsz, mert már így is karcolni fogod a 3000 kcal-t naponta, ha jól számoltam... Vagy nagyon aktív vagy? Ritkán ajánlják a rengeteg zsírt magas szénhidrátbevitellel, nem a legszerencsésebb kombó, én akkor tartom indokoltnak, ha valaki egyszerűen képtelen máshogy enni.


Fehérje másból is jön, nem kell 2 elemből többet bevinned, mint ami a szükségleted... Én főleg tojást eszem, de nem tudok tizet bepakolni a napomba, mert az már túl sok fehérje (nekem azért 90g is elég), mindig jön ebből-abból, olajos magvakból meglepően sok, de zöldségből is (OK, hogy az nem teljes jogú, de mégsem jó elszállni vele bizonyos étrendeken. ha te nem viszed le a szénhidrátot nagyon, akkor neked kevésbé gond ez, nálam általában elég baj, ha glükózzá alakul a fölös fehérje).


A sok (jó) zsírral nincs baj, azt tudom. Jó energia. De adott embernek vagy adott étrendben lehet gond vele, nem lehet kiragadva nézni a dolgot.

2017. máj. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért negyed kiló mogyoró tényleg sok, a földimogyoró ráadásul hüvelyes. de aki bírja, az miért ne enné? De azért nem mindennap csak ezt az olajos magvat nyomnám, jobb tápanyagbevitelt ad, ha variál az ember, akárcsak a zöldségeknél. Nem akarok erősen kiegészítőkre alapozni, az igaz.

Megpróbálhatod, bírod-e, én tuti rosszul lennék ettől a mennyiségtől s én hónapok óta földimogyorófüggő vagyok a tojás mellett... De nem esik jól ekkora mennyiségben. Szóval ha nincs tapasztalatod benne, számíts rá, hogy megárthat.

2017. máj. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen jó,a sok zsírbevitel miatt meg kevesebb szénhidrátot eszel.Zöldséget ne hanyagold.
2017. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, körülbelül hány gramm szénhidrát mehetne ezek mellé? És mikből?
2017. máj. 4. 17:25
 7/9 A kérdező kommentje:
Ti személy szerint hogy oldanátok meg ?
2017. máj. 4. 17:26
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Kiszámolod a napi kalóriaigényedet,beviszed a fehérjét és a zsír tojásbóo meg mogyoróból,mondjuk marad még 600 kalóriád,amit be kell vinni,akkor 150g szénhidrátot kell megegyél rizsből,zabpehelyből,tésztaból stb.
2017. máj. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 4. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!