Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehetséges hogy elértem a...

Lehetséges hogy elértem a naturál maximumomat?

Figyelt kérdés
Már 5 éve edzek de kb az utóbbi két, fét és fél évben kb semmi változást nem tudtam elérni. A mikor nekikezdtem a tömegelésnek csak zsír jött fel, de izom nem, erő sem igazán. Lehetséges hogy ez lenne a max amit el tudok érni? Mostanban egyáltalán nem vagyok képes fejlődni, pedig nem vagyok valami nagyon jó formában, nem nyomok túl nagy súlyokkal, szeintem kinézetre sem vagyok valami izmos. ez a jelenlegi formám [link] fekvenyomás szériasúlyom 90kg, guggolás 90kg, felhúzás 110kg.... én vagyok 84 kg 183cm magas és 21 éves, 5 éve edzek.

2017. máj. 28. 23:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Valami erős gáz van ott, mert én 1 év után nyomtam ilyen súlyokkal. Van még benned bőven potenciál. Találd meg a hibát. Étrend, edzés, pihenés.
2017. máj. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100% hogy nem a maxod. Nem akarok f4sz lenni de másfél év edzéssel sokkal több izom van rajtam + több súly megy sokkal. Kaja,pihenés,edzés a 3 közül vmi biztos nem stimmel. Legelső ek a kajára tippelnék, mert arról nem írtál semmit. Utána max az edzés ami bajos lehet.
2017. máj. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A fekvenyomás az még el is megy, de a guggolás, felhúzás nagyon kevés. Heti hányszor edzel? Milyen felosztásba? Előző vagyok.
2017. máj. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon elcsesztél.Írd le az edzésterved
2017. máj. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Hetente 4 vagy ritkán de előfordul hogy 5 edzést nyomok. A gyakoribb négy napos így zajlik: hétfő mell bicepsz kedd láb has csütörtök hát tricepsz péntek váll csuklya. Az 5 napos pedig hétfö mell bicepsz kedd láb has szerda hát tricepsz csütörtök váll csuklya péntek bicepsz tricepsz vagy mégegy mell bicepsz. Már edzést rengeteg félét próbáltam jelenleg amit csinálok az szerintem bőven túledzés, de megpróbáltam hátha mégse. Jelenlegi túledzéses órarend: HÉTFŐ fekvenyomás 5X8 , ferdepados wgykezesekkel nyomás 5X8, tárogatás 5x8, negatív nyomást helyetesítő gépen 5x8, álló bicepsz 5x8, ülő beforgatásos bicepsz 5x8, egykezes bicepsz csigán oldalról 5x8, kalapács 5x8 ; KEDD combfeszítő 5x10, lábhajlító 5x10, guggolás 5x8(100 kilónál vagy fölötte már lágyék felé érzem hogy húzódik aminek nem kéne, ezért nem merek ennyivel nyomni, amúgy valószínűleg menne de félek a lesérüléstől, már egyszer volt lágyéksérvem) lábtoló 5x10, álló vádli 5x20, ülő vádli 5x20, felülés súllyal 4x20, hasazás lábfelhúzással súllyal 4x20; CSÜTÖRTÖK húzóckodás 5x10, evezés 5x8, nyak mögé húzás 5x8, fűrészelés 5x8, szűkfogásos lehúzás 5x8, homlokraengedés(koponyatörő) 5x8, tricepsz egyenes rúddal vagy kötéllel 5x8, tricepsz egyenes rúddal fordított fogással 5x8, letoló gép 5x10 vagy tolóckodás 5x20; PÉNTEK vállból nyomás 5x8, oldalemelés 5x10, hátsóváll pec deck gépen fordított üléssel 5x8, előre emelés csigán 5x8, oldalemelő gép 5x8, csuklya rúddal 5x10, csuklya egykezesekkel 5x10. Kaja: én wzt tartom leginkább a bajnak, mert nem tudok úgy tömegelni, hogy ne zsírosodjak mint állat. Régen edzés előtt kövér voltam és ebből fóbia lett, félek hogy elhízok. Tömegeléskor viszont nagyon gyorsan bezsírosodok, erőben nem veszek észre változást. Ha pedig visszabb vwszek a ch-ból akkor vagy ugyanúgy húzok vagy pedig tartom magam. Egy példa kaja amikor tömegelni szoktam (jelenleg szintentartok) reggel ébredés után 1 adag fehérje, két kanál zabpehelydarával, kicsivel később egy banán. 1-2 óra múlva 5 tojásos rántotta 80 g zabpehellyel, 250g túró 2doboz joghurttal és zabpehellyel. Edzés után egy fehérje, 15 perccel az edzés után egy banán. 1 óra múlva túrós tészta. 2 óa múlva egy sonkaszalámis szendvics, alvás előtt egy adag kazein. Én ettől már zsírosodok pedig ez kb 300g szénhidrát 190g fehérje, 70g zsír, és 2700kcal.
2017. máj. 29. 00:50
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja és csütörtökről kihagytam a felhúzást 4x10 vagy 5x8
2017. máj. 29. 00:52
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát az az edzésterv nagyon rossz, amikor kezdtem nekem is hasonló volt. Na az izomcsoportok elosztása nagyjából ok, de nagyon sok a felesleges gyakorlat és sok is. Mellre: sima padon nyomás rúddal, bemelegítés aztán 5x5 olyan súllyal amibe max 6 megy ugyanez kézisúlyzókkal. Bicepszre elég a kalapács. Hátra felhúzás+evezés elég. Vállra oldalemelés, mellről nyomás. Lábra a combfeszítőt felejtsd el, nagy súllyal guggolás vagy lábtoló ill. hajlítóra fekve mehet a lábhajlítás gépen. A lényeg minnél nagyobb súllyal aránylag szabályosan, az 5x5 nekem bevált.
2017. máj. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Cortez70 ***** válasza:
75%
Hát ez messze van a max formától és erőben is nagyon gyenge.
2017. máj. 29. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Közelében se vagy a maxodnak. Az edzésed meg szar. Túl sok gyakorlat, túl sok kiegészítő gyakorlat, ahelyett, hogy az alapgyakotlatokba erősödnél.
2017. máj. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
ez közel nincs natural max
2017. máj. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!