Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásításban a kalóriadefici...

Szálkásításban a kalóriadeficit és a magasabb fehérjebevitel mellett mire érdemes még figyelni?

Figyelt kérdés

Elsősorban a ch-ra és a zsírra gondolok itt, ill. ezek arányára. Azt olvastam, hogy kb. 2-2,5 g fehérje, 0,5 g zsír, és annyi g ch/ttkg kell, amennyivel elindul a fogyás, és folyamatosan csökkenteni kell.

Egyik kérdésem lenne, hogy működhet úgyis a diéta, hogy magasabb zsírral, kb. 0,8-0,9 g/ttkg-mal tervezem az étrendet, és ennek megfelelően kevesebb ch-val?


Másik kérdésem pedig, hogy mennyi az a ch-mennyiség, ami alá nem ajánlatos menni naturálon?



2017. júl. 20. 00:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mehet zsírosabban, igen, sokan kegyetlenül éheznének is máshogy.


A ch-ról remélem, majd írnak hozzáértők, én csak amit tudok. Nem gondolom, hogy igazából feltétlenül kellene (sok). Eleve nem esszenciális tápanyag, az izom pedig nélküle is épül, annak fehérje és kalóriaplusz kell.

Attól még bizonyos helyzetben lehet gond az extrém kevés szénhidrát s egyéni, kinek mi a kevés, de te úgysem akarsz nagyon keveset bevinni. Kipróbálod, meglátod. Az egyik embert enerválja a kevés ch, a másikat enerválja a sok ch, mindenesetre nem kell rengeteg ch az izomépítéshez s -megtartáshoz, ezt már rengetegen kitapasztalták.

2017. júl. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Cortez70 ***** válasza:
100%
Magasabb zsírral is működhet, de akkor kevesebb ch kell. Nálam ez ment régebben.
2017. júl. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha a ch-t pótolod zsírból akkor a ch 0-ra is lemehet, de én jobban preferálom, hogy magas ch és kevés zsír vagy magas zsír és kevés ch
2017. júl. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ricsike. Mintha meg lehetne oldani abszolut 0 ch-t. Nagyon jó mikor ideszabadul havonta 1 ilyen kisgyerek aki szakérteni akar.
2017. júl. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az elméletet írtam le, nem a gyakorlatot.....
2017. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Aha, csak az étkezés meg a testépítés nem olyan, mint a fizika, hogy legyen kizárólag elméleti ága, ahol elvont teoriákat találunk ki és valójában nem kivitelezhető.
2017. júl. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A teszto mennyiségre😂😂
2017. júl. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom inkább kevesebb ch-val.

1,5 gramm/ttkg ch nem kevés, ugye? Addig simán lemehetek, csak legyen meg zsírból a kalória, hogy ne legyen nagy a deficit.

2017. júl. 20. 21:50
 9/11 Cortez70 ***** válasza:
1 alá is le lehet menni ha úgy jön ki a kalória.
2017. júl. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hmm... Én meg itt fosok, hogy 1,5 alá nem kéne menni, mert akkor sok mehet le izomból. Legalábbis ezt írták itt a ketogénról, hogy naturálon nem sok izom marad meg. (Jó, persze, ez még messze lenne bőven a ketogéntól, de akkor is.)


Ebben az esetben, ha 1g/ttkg köré mennék le, akkor a lehető legtöbb edzés után menjen?

2017. júl. 21. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!