Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kondi edzésterv?

Kondi edzésterv?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnék elkezdeni konditeremben edzeni. Már több mint 2 éve saját testsúllyal edzem, tehát nem nulláról indulok. Nem tudom hogy milyen sorrendben, milyen eszközöket használva kéne edzenem, olvastam valamilyen osztott edzésről is... de nem tudok ezekről szinte semmit.

Hogy kéne elindulnom, milyen gyakorlatokkal, milyen sorrendben, és mennyit?



2017. júl. 21. 16:53
 1/4 Cortez70 ***** válasza:
Egyelőre heti 3 napos teljes testes edzés menjen. Pl guggolás, fekvenyomás, evezés, vállból nyomás egykezesekkel vagy mellről nyomás rúddal, állva bicepsz rúddal vagy egykezesekkel, tricepszre csigás letolás vagy fekve homlokra engedés, hasprés , vádlizás. Mindenből 3-4 munkasorozat, sorozatonként 8-10 ismétlés, akkora súlyokkal, amivel az adott gyakorlatból megy ennyi ismétlés mint amit írtam.
2017. júl. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!

Az baj lenne ha külön napra tenném a has-láb (B), és a felsőtest edzést (A)? Mondjuk A,B,A,B,A beosztás szerint. Csak mert így minden nap edzhetnék valamire, és minden izomcsoport pihenne 1 napot.

Remélem nem baj csak ez eszembe jutott, nem tudom jó-e :)

2017. júl. 21. 17:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyik héten A-B-A, másik héten: B-A-B rendszerű edzés.

A edzésnap: Guggolás, kitörés, lábnyújtás gépen, lábhajlítás gépen, merevlábas felhúzás, ülővádli, álló vádli. Lábemelés progressziók.

B nap: mell: fekvenyomás egykezessel, tárogatás

hát: húzódzkodás, egykezes vagy kétkezes evezés

Váll: nyomás mellről, oldalemelés.

Bicepsz állva egykezes/kétkezes súlyzóval

Tricepsz: Fekvőtámasz progressziók és egykezessel tarkóhoz engedés ülve.


Legyen 3 sorozat 8-12 ismétléssel

2017. júl. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. júl. 21. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!