Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésen az erőszint mennyire...

Edzésen az erőszint mennyire függ a kajától?

Figyelt kérdés
Pl. ha este megyek és a napi adag nagy részét már megettem akkor erősebb leszek-e minta reggel csak egy adag kaját ettem volna meg ? A különböző fárasztó dolgoktól mint munka és ilyenek tekintsünk el.
2017. júl. 21. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Én reggel nem tudok úgy teljesíteni reggeli után, mint délután 4 kajálás után

Viszont versenyúszó osztálytársam tud ugyanúgy teljesíteni reggel mint délután

Egyén és edzettségfüggő szerintem

2017. júl. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Evés után várj egy órát és semmi nem lesz. Ha jó zsíros falatokat, gyorskaját eszel az jobban lehúz mint egy saláta
2017. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyéni. Jó, én soha életemben nem voltam erős, ez nem tudom, mennyit befolyásol, de kizárólag éhgyomorra tudok rendesen edzeni s komolyabb fizikai munkát végezni, akkor van a legtöbb energiám.

S nem én vagyok az egyetlen, aki éhgyomorra edz... Viszont van, aki pont hogy úgy gyengébb. Ez egyéni.

Amúgy sem tudom, mit befolyásolja, hogy épp mit csinál bennünk az étel. Az izmokban ott a glikogén, vannak zsírtartalékaink, cukor is kering bennünk... Akármikor kell energia, elvileg van. S annyi más tényező van. Nagy evés után sokan ellustulnak, inkább emésztenek, kora délután sem olyan friss az ember - bár lehet, hogy ez az erőt nem befolyásolja, a kedvet, lelkierőt viszont lehet, hogy igen.

2017. júl. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én magamon úgy tapasztaltam, hogy ezt csak több napi étkezés összessége befolyásolja.

Ha normálisan kajálsz napokon át, akkor tök mindegy, hogy edzés előtt közvetlen eszel-e valamit, mert nem az határozza meg az erőszinted, hanem az addig folytatott táplálkozásod összessége.

Persze mindenki más, én ezt csak magamon teszteltem. Éhgyomorra edzek, sőt nem eszek előtte 16 órán át semmit, az erőm mégis ugyanolyan mint mikor ettem közvetlen előtte.

Edzés után eszek normálisan, szerintem csak az számít, hogy meglegyen a napi kalóriabevitel, az szerintem mindegy mikor eszed, csak az összbevitel a fontos, hogy mindig meglegyen.

2017. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!