Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fogynom kell még vagy mehet...

Fogynom kell még vagy mehet az izomnövelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

43 kg 150cm-s lány vagyok (18)

Szép formás hasat szeretnék, nem túl durván, de azért kockásat. Több, mint fél éve "diétás" étrendet követek (csibe, marha, bulgur, kuszkusz, rizs quinoa, zöldségek, gyümik) fast food-ot kiiktattam, nasikat, szinte mindent ami egészségtelennek számított, kardióztam, Jillian Michaels 6 week 6 pack-ját végigcsináltam és látható volt a fejlődés, viszont ennél is nagyobb változást vártam (bár lehet sokat akarok :D ). Mivel tényleg nem is volt rajtam felesleg, csak a hasamon látszódott, mikor a nadrágból kibuggyant egykis felesleg, viszont a nagy része eltűnt, igaz minél kisebb a felesleg valakin annál nehezebb azt leadni. Tényleg formásabb lett a hasam és elég kemény is, de a kockák még nem igazán látszódnak, a felső 2 kezdene, csak a 2 között nincs az a függőleges választék. Csak fel szerettem volna vezetni mit hogyan csináltam és most szeretném a tanácsokat kérni.

Ha már nem szeretnék akkora hangsúlyt a felesleg leadására fektetni (persze heti 1-2 kardió beleférne), és kimondottan az ott található izomzat növelésére koncentrálnék mit kellene csinálnom? Többet egyek? Napi hány perc, óra hasizomgyakorlatot igényel? Ha többet ennék akkor az izomzat növekedése mellett a zsírfeleslegem is megnőne? mitévő legyek?

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. aug. 17. 13:00
 1/5 Klanwarrior ***** válasza:

Naturálon sosem lesz igazán kockás hasad nőként, mert ahhoz maximum 14% körüli testzsír szükséges, amit a nők nehezen tudnak elérni és fenntartani doppingszerek nélkül.

Ne csak hasra eddz. Ha mindenre edzel, akkor a törzs- és stabilizáló izmok rengeteget tudnak fejlődni, főleg a guggolástól, felhúzástól, farmersétától, stb., valamint a több izom miatt formásabb leszel, és több kalóriát is égetsz el adott időegység alatt, így a zsírt könnyebben tudod lepucolni. Nagyon minimális kalóriadeficites étrend mehet, ha még szeretnél pucolni, de szerintem fölösleges. Inkább kezdj lassú tömegelésbe, pakolj fel pár kiló izmot, és utána jöhet a cut. Sokkal jobban jársz, szebb alakod lesz. :)

2017. aug. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Igazából nem is szeretnék olyn brutális hasat, mondjuk ilyennek örülnék: [link]

Ez már mondjuk nem tetszik: [link]

Esetleg ilyet még eltudnék érni naturálban?: [link]


Ha nem kardiózom, kezdek egyre többet enni, viszont sokat edzem akkor jöhet fel zsírfelesleg is vagy csak izom?

2017. aug. 17. 13:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha tömegelsz, akkor az izom mellett mindenképpen jön fel egy kis zsír is, ezellen nem nagyon tudsz tenni. De azzal a zsírral se leszel lötyögős, hanem még szép formás. A tömegelés után pedig szálkásítás jön, ilyenkor adod le a feljött zsírt, úgy, hogy kalóriadeficitet tartasz, de továbbra is edzel. Ezután fognak igazán látszani a kockák. Ne aggódj, izommal a szálkásítás is gyerekjáték, a feljött zsírt nagyon hamar le tudod majd pucolni.
2017. aug. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Teljesen egyetértek az első két válaszolóval.Én is kisebb és formásabb hasat szerettem volna a guggolás tényleg a leghasznosabb ha engem kérdezel és a porfehérjéket kerüld el nagyon rossz tapasztalataim voltak vala amikor izmot akartam építeni inkább a hús és tojás(lehet hogy zsírosak,de azt a zsírt el kell égetnie a szervezetednek mert ha csak a te tartalékaidból éget el mindig valami kis zsíros dolog után az összeset elraktározza a szervezeted.Remélem segítettem:)
2017. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat:)

Péntektől elkezdtem a súlyzós edzéseket + más étrend, hagyok heti 2 napot kardióra, ami a hasizmot is kellőkképen erősíti. Nekem a guggolásokkal csak annyi a baj, hogy a térdemet nem lenne szabad terhelnem, voltak/vannak vele gondok, viszont ahogy elkezdtem fenékre edzeni (azt sem rendszeresen) érzem, hogy jobban bírja a térdem, remélem kicsit megerősdik.

Utolsó válaszoló: nekem még a fehérjeporok nem ártottak, reggeli zabpelyhemet is avval eszem. Nagyon sokba kerülne nekem annyi tojás:D viszont a csibehúsba szivesen fektetek be, a hús amit megeszek az 95%-ban csibe.

Az eddigi étrendemet annyiban módosítottam, hogy a napi ch bevitel nem 1,5g/testsúly hanem 3g.

Szóval most kb. 3 hónapig ez lesz nálam a felállás aztán majd meglátom mennyit fejlődtem vagy fejlődtem -e egyáltalán, a hasamra meg nem fogok annyi erőt belefektetni, mint eddig:)

2017. aug. 20. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!