Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek mennyire tiszta...

Szerintetek mennyire tiszta az étrendem?

Figyelt kérdés

Még a legelején szeretném tisztázni hogy nem célom a diétázás vagy tömeg növelés kifejezetten. Inkább csak a súlyomat szeretném tartani, esetleg hosszabb távon testkompozíció változásra törekszem, hogy lemenjen a zsír és jöjjön fel egy kis izom.


Adataim: Férfi, 22 éves, 174 cm magas 73 kg körülbelül 17-18% testzsírral


Ehhez az alábiakat szoktam enni, néha megesik hogy mást is, de ezek az ételek rendszert képeznek az étrendemben.


Csirke mell

Halak

krumpli

fehér rizs

zabpehely

teljes kiőrlésű kenyér (ritkán)

sajt

túró

tej (tudom hogy valaki szerint nem tul jo de én még is minden nap iszom mert szeretem)

gyümölcsök

tojás

zabkorpa

búzacsíra

mazsola (néha nasinak)

natúr joghurt

puffasztott rizs


táplálék kiegészítő:


Kreatin

BCAA

fehérje por

multivitamin


A kérdésem az lenne még hogy ezek az ételek fogyasztásával mennyire lehet minimalizálni azt hogy elzsírosodjak, illetve hogy inkább izom építés irányába billenjen a mérleg? Egy szóval mennyire "tiszta" az étrendem? valamiben kéne változtatni?



2017. aug. 18. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Én még zöldségeket tennék bele,es akkor jó lesz. Zsírt, Ch-t kell beloni a számodra megfelelő szintre,es akkor csak minimális zsír jön fel. Ez a szint mindenkinél más,ki kell tapasztalni.
2017. aug. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Cortez70 ***** válasza:
100%
A napi mennyiseg, makrók aranya a fontosabb, nem az, hogy full "tiszta" legyen az alapanyag. Zsirosodhatsz tiszta etrenden is ha nagy a kalória plusz. Bcaa meg teljesen fölösleges.
2017. aug. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
utolsó! érdeklődnék miért tartod fölöslegesnek a bcaa-t?:)
2017. aug. 18. 14:55
 4/6 Cortez70 ***** válasza:
100%
Mert ha megy elegendő fehérje és megvan a kalória is, akkor semmit nem tesz hozza az izomnövekedéshez, hiszen az elegendő napi feherjebeviteledben pont elég aminosav van. Aminosavakbol áll össze a fehérje, plusz bevitel nem hoz semmit. Max kalória mínuszban elmegy szalkasitaskor. Nem kell beszopni a tapkieg cégek marketing dumajat, hogy kell egy vagon tapkieg.
2017. aug. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok nagy étvágyú sajnos, ezért élelmiszerből nem igen jön össze az elegendő fehérje. Ezért viszem be tápkieg formájában.:)
2017. aug. 18. 15:32
 6/6 Cortez70 ***** válasza:
100%
De ha már feherjeporral kiegészítve megvan a napi 1.5-2g x ttkg fehérje, akkor nem kell még pluszban Bcaa, ha nincs kalória minuszos diéta.
2017. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!