Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 10 kg tömeg felszedése teljese...

10 kg tömeg felszedése teljesen kezdőként mennyi idő alatt reális?

Figyelt kérdés

Ektomorf testalkat vagyok, jelenleg 65kg/172cm.

Étrendben 130-140g közötti fehérjét szeretnék bevinni, illetve 260g szénhidrátot (ebben nem vagyok biztos, hogy sikerülni is fog, mert nagyon szűk gyomrom van és alapvetően keveset tudok enni)


Edzéstervként az első 2 hónapban kis súlyokkal teljes testes átmozgató edzéstervet szeretnék csinálni heti 3x, utána pedig kezdő osztottat szintén heti 3 alkalommal.



Nem izomtömegre gondolok a tömeg alatt, mert úgy vélem nálam csak a szimpla tömegnövekedés is látványos lesz a vékony alkatom miatt.



Úgy olvastam, eleinte még gyorsan jönnek fel a kilók, aztán ez lelassul. Ha ténylegesen tartja az ember mind az étrendet mind az edzéstervet, akkor havonta átlagosan hány kg tömegnövekedéssel számolhat?



Köszönöm előre!


21/F


2017. szept. 13. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Heti fél kilóval szoktak számolni, aminek csak egy része izom. Így akár fél év alatt összejöhet a 10 kg plusz. De ennek egy része zsír lesz.
2017. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Cortez70 ***** válasza:
Kb 1 év ha tiszta izomban nézzük a 10 kilót. Nyilván zsirosabban hamarabb is megy. Edzés: Starting strength vagy icf 5x5 terveket nézd meg.
2017. szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Cortez: futólag beleolvastam az ICF 5x5be, szimpatikusnak találom. Köszönöm az ajánlást!


Még egy kérdés: Állóképesség növelése céljából szeretnék heti 2-3x aerob edzést végezni szabadtéri futás formájában. Ezt belekalkuláljam valahogy az étrendbe? Mert nem szeretném elveszíteni a felszedett tömeget. Csak az állóképességnövelés lenne a funkciója.


Köszönöm!

2017. szept. 13. 19:02
 4/4 Cortez70 ***** válasza:
Mehet kardio, csak akkor annyival több kaja kell.
2017. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!