Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A napi bevitt szénhidrátnak...

A napi bevitt szénhidrátnak mekkora része lehet cukor?

Figyelt kérdés
pl úgy kalkuláltam hogy kezdő vagyok, most kezdek bele az edzésbe és napi 210g szénhidrátot kell bevinnem, ebből hány g lehet cukor?

2017. szept. 21. 16:42
 1/7 BlodDrunk ***** válasza:
0%

0! nincsen szüksége a szervezetednek cukrokra.

A cukor is szénhidrát,de a legegyszerűbb fajtája,amivel nem dolgozik a szervezet egyből felhasználja vagy raktározza.

Ráadásként az inzulinszintedet is megemeli ami nem a legjobb.

2017. szept. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Cortez70 ***** válasza:
Minél kevesebb.
2017. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehetőleg minél kevesebb. Kelleni egyáltalán nem kell. Persze nem katasztrófa ha valamennyt beviszel, de próbálj minél kevesebbet.
2017. szept. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahogy neked jó. Én szeretem a zöldségeket (sőt, a gyümölcsöket is), nyilván nem minimalizálom a cukrot, tartósan semmiképp. Igyekszem nem elszállni vele, mert nem bírom a sok szénhidrátot, de ennyi. Akinek jólesik a viszonylag sok természetes cukor s az ad neki energiát, nem hinném, hogy rosszul csinálja.
2017. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az egészség is szempont akkor a nulla finomított cukor kellene legyen az irányelv.Az egészségügyi napi maximum ajánlás pedig-Nőknek napi 6g,Férfiaknak napi 9g.Ebben benne van a sima cukor és a feldolgozott élelmiszerekben lévő cukor,mint a kenyérben,kólában stb-ben lévő is.
2017. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Van egy ilyen csoki ami zabbol van osszesuritve, tulajdonkeppen egy zabfalat csokival bevonva. Terveztem ezt egyik etkezesemnek delelott mert 56g szenhidrat van benne viszont ebbol 26 g cukor, feherje is 12g van benne
2017. szept. 21. 22:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Külön kell választani a finomított cukrot és a természetes közegben lévő cukrokat. finomított cukorfogyasztást érdemes visszafogni, de nem lesz semmi bajod napi 20-30g-tól. Azért alakult ki a cukorról az a kép, ami, mert az emberek kilószám zabálják.

Alapvetően a legtöbb szénhidrátot lebontja a szervezet, és cukor lesz belőle, amikor felszívódik. Ami nem, az változatlan formában kijön belőlünk.

Nem attól lesz lassú felszívódású egy szénhidrát, hogy összetett, hanem attól, hogy természetes formájában van, sejtekbe, rostok közé zárva. Ott van pl. a vitargo, ami az egyik leggyorsabb CH, és összetett. De a legtöbb keményítő is vetekszik a szőlőcukorral, ha izolálva van, mert enzimatikusan elég gyorsan lebomlik.

Tehát tulajdonképpen a napi szénhidrátodat fedezheted akár 100% cukorból is, ha ezt mondjuk gyümölcsből teszed. De 20-30g finomított cukron sem fog múlni semmi, megnyugodhatsz.

2017. szept. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!