Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért fáj a hasizmom 1 héttel...

Miért fáj a hasizmom 1 héttel hasizomgyakorlatok után?

Figyelt kérdés

Konditerembe voltam egyetemi óra keretében és ki volt adva hogy 100 felülést csináljunk meg 45 perc alatt és próbáljuk ki a gépeket. A bemelegítés annyi volt, hogy a tanár kiadta. hogy melegítsünk be amíg ő elmondja a tudnivalókat (szerintem nem volt rendes bemelegítés ez lehet ettől van de nem tudom). Én a kardió gépeken voltam (szobabicaj és evezőgép), ezeken nem fáradtam el egyáltalán) és ezek közt megcsináltam 70 felülést (nem ezzel kezdtem).

Másnap iszonyatos izomlázam volt, nem bírtam kiegyenesedni és kentem ilyen sportkrémmel.

Most kb egy hét után feszül a hasam, legfőképpen a köldököm felett ha nyújtózok vagy hátra dőlök de ha semmit nem csinálok akk nem fáj.

Színelváltozás nincs. 2 éve nem sportolok és előtte is csak gimis tesi órákon voltam ahol ugyanez 2 napos izomlázzal elmúlt.

Ideges vagyok mert anyukám szerint ez lehet sérv vagy hasfali sérülés is de ő se biztos. 20/L

Nagyon vékony vagyok, nem látok semmi dudort és a hasfalam se kemény. Fizikailag semmi elváltozás nem észlelhető csak a fájdalom, emésztésem normális esetleg egy kicsit jobban fel vagyok puffadva.


2017. szept. 21. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy jó tanács: diagnózist sose kérj az interneten. Nem vagyunk ott, nem tudjuk megvizsgálni, nem tudhatod hogy a válaszoló mennyire ért hozzá stb. 1 hét után már bőven nem izomlázról van szó az biztos, annak pár nap után el kell múlnia akármilyen brutális is.
2017. szept. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
DOMS lehet, az fáj egy hét után is. Nekem a vádlimban volt egyszer. Ez egy gyulladás gyakorlatilag. Nekem a jégzselé meg a Nurofen helyre hozta. Gyógyszer nem feltétlenül kell, csak én járni se tudtam. 😁 Valami gyulladáscsökkentő krémet próbálj meg, és ne terheld semmiképp.
2017. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha valamihez nem vagy hozzá szokva az izomlázzal fog járni. Ezen nincs mit túl beszélni.

A "gyógyulás" ideje meg attól függ, hogy segíted át magad rajta. De mivel te se nem vagy sport ember és még lányból is vagy, gyanítom azon kívül, hogy bekented a hasad semmivel nem segítettél a helyzeteden.

Se elég fehérjét se elég vizet nem iszol a hidratáláshoz.

Hiába kened magadra a ragacsot attól nem lesz jobb!

2017. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi az válaszokat
2017. szept. 21. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!