Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek az alábbi edzés...

Szerintetek az alábbi edzés terv és táplálkozás jó kondihoz? Vagy esetleg mit lehetne rajta változtatni? (18/F kezdő)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves srác vagyok, 1 hónapja kezdtem el kondizni. Heti 6 alkalommal, bontásokkal: V:futás, H:has, K:mell,bicepsz, SZ: tricepsz,hát, CS:váll,has, P:láb,fenék, SZO:pihen

Általában bemelegítéssel és nyújtással 60-75 percet töltök a konditeremben, és "piramisban" edzem (pl 8-10-12-10kg).

Étrendre igyekszem figyelni, de sajnos reggel tudom megoldani az edzést:

5-kor kelés, kevés táplálék, hogy ne ájuljak el

6-7 edzés

7:30 nagyobb mennyiségű kaja: rizs/krumpli, csirke vagy vmilyen hús

11-14 vmikor egy normál ebéd

17 vmi harapni való pl szendvics

20 vacsora: virlsi, tojás, vagy a kaja ami maradt délről ebédből

22 alvás

Tudom nem a legideálisabb táplálék tömegnöveléshez sé edzéshez de sajnos anyagi, és iskola miatt alacsony költségeken kell mozognom, tehát pl ezért se nagyon tudom megengedni a fehérje porozást, és egyéb kiegeket.

Ezen kívül igyekszem napi 3-3,5 liter vizet meginni.

Természetesen hétről hétre próbáltam feljebb tolni a súlyokat és az ismétlés számot hogy fejlődjek.

Testtömeget is mértem:

09.02. 72kg

09.14. 71,4kg

09.20. 70,6kg

10.09. 73kg

És ezt a nagy tömeg növekedést nem értem, pedig mindig ugyanabban a ruhában mérem. Valamint tudom, hogy tömegnövelésről van szó, de a hasamon is zsírnövekedést vettem észre, miközben a karomon, combomon inkább izom növekedést.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez normális? Vagy étrend problémák vannak?

Előre is köszi a válaszokat!

18/F



2017. okt. 9. 11:43
 1/4 Cortez70 ***** válasza:

Naturalban jobb lenne heti 3 napos teljes testes edzés vagy kétfelé bontott 3 vagy 4 napos. A teljes osztott nem annyira jó neked.

A kajára nem lehet mit mondani, mert az ebéd is sokféle lehet és a szendvics is lehet ezerféle. Lényeg, hogy legyen meg a napi 1.5-2g x ttkg fehérje és kis kalória plusz, hogy tudj izmosodni kevés zsír felszedesevel.

2017. okt. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Es ha ugy érzem hogy tul sok a zsír "rakodas" edzes mellett akkor a szenhidratbol vegyek visszabb vagy pedig tisztabb: kevesebb zsírt tartalmazó etelekre próbálják atterni?
2017. okt. 9. 13:18
 3/4 Cortez70 ***** válasza:
Vagy a ch-t vagy a zsírt vedd vissza kicsit. Mindegy melyiket, csak kevesebb kalória legyen.
2017. okt. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ginger99 válasza:
Ha a bontott edzésterv mellett döntesz akkor úgy gondolom a has lehetne egy napon a lábbal. Valamint, hogy ne zsírosodjon el a hasad én azt javasolnám, hogy a délelőtti órákban egyél több szénhidrtátot és estére kelvén csökkentsd ezt az adagot. Ha tömegelsz akkor nagyon fontos, hogy edzés előtt tele legyenek a glikogén raktáraid tehát a reggeli edzés előtt próbálj valami szénhidrát magas reggelit fogyasztani. Lehet ez akár egy zabkása is ami nem olyan drága. Edzés után pedig fehérjedús ételt fogyassz. Ezek mellett pedig nagyon fontos, hogy zöldségeket is fogyassz! :) Remélem tudtam segíteni 18/L
2017. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!