Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítő anyukák külön...

Testépítő anyukák külön ételeket főznek maguknak?

Figyelt kérdés

Lenne egy olyan problémám ha ez annak nevezhető, hogy a férjem válogatós, a gyerekemnek még külön kell főznöm mert kicsi, én pedig elkezdeném az edzést és úgy nézem hogy halon csirkén meg pulykán kell éljek.

Nem tudom ti hogyan csináljátok?

Az előre főzés maximum 2-3 napra lehet mert utána már nagyon nem eszem meg az ételeket.

Vagy pl sütit ha sütök akkor a férjemnek meg cukorral süssem? Mert az édesítő elég drága.

Úgy gondolom h ennek is csak az eleje nehéz és majd belerázódom, de esetleg valaki adna útmutatást? Köszönöm



2017. nov. 19. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk garantáltan sokkal gazdagabbak vagytok s mi mindketten édesítőt használunk (mindketten sok édességet eszünk) és nem igazán drágít sokat az életünkön (vagy ha igen, annyit megér). Nem kell heti kilókat használni belőle, de miért is tennénk azt?

Nálunk a párom xilitet használ mazsolával (nincs minden sütinkben mazsola, de a többségben igen), én eritritet... Nagyobb gond a liszt, de azt hagyjuk. Nos, igen, valamit dönteni kell. Általában eritrites a közös, s a felébe szólok mazsolát vagy 2 süti készül, mikrós esetekben ez is opció. Végső esetben egy süti van, neki, szénhidrátosabban s én megkóstolom :D Ez azért is jó, mert neki sokkal több kalória és szénhidrát kell, nehéz egyféle sütivel, főleg árérzékenyen. Neked még könnyebb, mert gondolom, nem 30 gramm szénhidrátból akarsz kijönni, mint én.

Cukor még a házamban sem lenne, de mi sok éve életmódot váltottunk s az egészségtudatosságunkba ez nem fér bele.


A kicsi nem tudom, miket eszik, de megpróbálnám a hármas étkezést minél inkább közös nevezőre hozni. Ez nyilván nem mindig megy, akármennyire is jó a helyzet, de olykor bizonyára lehet tenni valamit.

A válogatós férj egy dolog, kérdés, hogy amit szeret, az neked működik-e, esetleg úgy, hogy más a köret vagy a felét így, a felét úgy sütöd (pl. natúr vs rántott hús).

Nagyon sokan élnek úgy, hogy teljesen más étrenden van a két felnőtt, mégsem főznek kétfélét... Inkább másfelet. Nagyon eltérő elvárásoknál s ízlésnél persze ez nem oldható meg. Akkor jó, ha a többféle ételek zöme igen egyszerű vagy remekül fagyaszható, sok, eláll... Én megszoktam, hogy általában nem marad másnapra étel, nem tudok annyit főzni. Ha igen, akkor egy részét lefagyasztom, jól jön az 1-2 hét múlva (akinek nem pici a fagyasztója, az sokkal több étellel is eljátszhatja ezt).

Eltett dolgaim is vannak, lekapok egy befőttesüveget és percek alatt van egy egyszerű ebéd, köretet heti 2-szer elég készíteni (az enyém nyers zöldség, azzal annyi sincs). Egyes hús- és tojásételek percek alatt elkészülnek... Húst amúgyis sokan sütnek hétvégén több napra.


De lehet, hogy a ti ízlésetek mellett ezek zöme nem működik. Mi szeretjük az egyszerű ételeket is és a kedvenceinket heti többször is meg tudjuk enni.

2017. nov. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Milyen étrendet akarsz követni?

Fehérjét és kcal számolj KIZAROLAG. Így rengeteg kaját pl cukrot is tudsz enni. Én is sokszor mekizem diéta alatt is,fogyok mégis és messze vagyok a rossz formától. Makortapanyagok minősége egészség miatt fontos. Az meg a parodnak is fontos lenne vagy neki sem. Szóval eheted ugyanazokat az ételeket feherje kiegészítéssel.


Kcal deficit megvan akkor fogysz. Szenhidratok zsírok minősége mindegy, cukor meg nagyobb inzulinreakciot is valt ki. Ha valaki azt mondja fontos tisztán étkezés várom az érvelését.

2017. nov. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a legnagyobb baj, h nagyon kezdő háziasszony vagyok, így az anyasaggal szakadt a nyakamba hirtelen ez is, mert terhessen tudtam csak összeköltözni párommal. Épp h elkezdtem megtanulni a megszokott ételek elkeszítését, most azt felejthetem el, mert rá akarok állni az egeszségesre.


Szóval férjem csak főzeléket szeret enni fasírttal vagy virslivel, ezen kívül csak a pörköltöt eszi meg.


Olyan szétesett meg ez a főzés még nekem, egyszerűen egész nap csak főzök minden nap.


Mit lehet fagyasztani? Gondolom húsfeléket nem, de főzeléket igen.

És mit szoktál befőttes üvegbe tenni? az meddig marad el?

2017. nov. 20. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:
A férjed nem tudna segíteni vagy legalább az ő kajáját elkészíteni, vagy együtt/váltásban főzni? Nem lenne jobb, ha együtt tanulnátok főzni és együtt alakítanátok ki az étkezéseiteket is? Neki is hasznos lenne, mert megtanulna ezt-azt, neked pedig nem kéne egész nap a konyhában lenned, ami gyerek mellett nem lehet könnyű. És több időtök jutna egymásra és kikapcsolódásra is.
2017. nov. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A férjem inkább kenyéren él minthogy fözzön magának valamit :D

Ráveszem a vásárlásra, a takarításra, de a főzésre nem tudom. De a gyerekünk egyébként nagyon nyugodt, szerencsére jó alvó is :)

Arra lenne jó rávenni a férjem hogy mindent megegyen de ez sem sikerült még. Viszont ez a fagyasztásos dolog nagyon tetszik, majd megpróbálok többet főzni neki amit lefagyaszthatok majd. Szepen lassan csak belerázódok majd :)

2017. nov. 20. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!