Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 38éves anyuka vagyok, szeretné...

38éves anyuka vagyok, szeretnék életmódot váltani, mozgást bevezetni a mindennapokba, de hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Fogyni nem szeretnék,csak kissé átalakítani a testem.35 fölött megereszkedett itt-ott,és lett egy kis hasam,ami soha nem volt.Még szülés után sem.Így most azt érzem,itt az idő ,és szeretnék elkezdeni edzeni és odafigyelni a táplálkozásra.Bár azon sok változtatás nem hiszem,hogy kell,hiszen nem eszem sok édességet,sok zöldséget fogyasztok,és kevés húst.Nem vagyok vega,egyszerűen nem kedvelem a húsokat.

Hát,has,és fenék izmosításra gyakorlatok,sorozatszám,táplálékkiegészítők...ilyesmi érdekelne,esetleg egy ilyenkor használandó szakácskönyv...nagyon megköszönném,ha valaki szánna rám időt,és megírná,mit javasol nekem :)


2017. dec. 8. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

szia!


Táplálkozáshoz a cleaneating.hu oldalt, tele van receptekkel.

Gyakorlatokra meg a Youtube-on van ezer videó. :)

2017. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Lazy Lover ***** válasza:
0%
Google alapismeretek
2017. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves édesanya, ha nem akarsz fogyni, mitől lesz kisebb a hasad? Ha a zsírréteget akarod csökkenteni, legyen az a tested bármely részén, akkor fogyózni kell. Izmosításra épp ellenkezőleg, tömegelni kell. De ha eddig nem edzettél, van rá esélyed, hogy fogyás közben is izmosodsz picit. Táplélékkiegészítőre nincs szükséged.


Hátizomra ezt ajánlom:

https://www.youtube.com/watch?v=-wwjOmhlcOI


Hasra hasprés, lábemelés.


Fenékre ugyanaz, ami combra:

https://www.youtube.com/watch?v=PMjkfPcHgtY


Csinálj mindegyikből 3x15 ismétlést! A sorozatok között pihenj 1-2 percet! A terhelést úgy válaszd meg, hogy a gyakorlat harmadik sorozatának végére rendesen elfáradj! Hetente három edzésed legyen, közöttük 1-2 nap pihenővel. Pl. H-SZE-P.

2017. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem kell merni a sorozatok kozti pihenot, a testepites nem az allokepessegrol szol.
2017. dec. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az izomnovelest es a zsir leadast, erdemes kulon valasztani, mert egyszerre nem nagyon megy a ketto. Neked kezdokent tomegelessel kellene kezdeni, hogy izmot szedj fel, ami adja a tested formajat, es utana arrol leadni a zsirt. Ha viszont kover vagy, jobb mielobb leadni a zsirt, egy normal ertekig, mert nem egeszseges, es utana tomegelni.


Az sulyzos edzes ugyanaz szalkasitasnal es tomegnovelesnel is. Szalkasitasnal alkalmazhatsz kardio, aerob edzest az alapanyagcsered novelesehez.

Ez egy sulyzos edzesterv:

[link]


Mikor tomegelsz, az alapanyacsered 15-20 szazalekaval noveld az alapanyagcseres mennyiseged.


Itt kiszamolhatod az alapanyagcsered:

[link]


Ha fogyni szeretnel, az alapanyagcserednek menjel ala 500-1000 kaloriaval naponta.

A napi kaloriamennyiseged makrokra elosztva:

fehérje 45%

szénhidrát: 30%

zsír 20%


Durvan ennyi.

2017. dec. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A belinkelt kalkulatornal mast fogsz latni a makrok aranyarol, de az nem testepitessel foglalkozoknak szol.
2017. dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok,köszönöm,hogy írtatok! Először is,nem vagyok kövér(a kis has,túlzás nélkül KIS,de nekem még kicsi se volt soha) :) csak a mozgáshiány miatt és a korom miatt,nem vagyok már olyan feszes,mint korábban. Ezen szeretnék változtatni. Mint föntebb is írtam,fogyni nem nagyon szeretnék. 168cm vagyok és 56kg. Szerintem nincs itt katasztrófa még,de látom a változást negatív irányba,és szeretném megállítani,mielőtt túl nehéz lenne.
2017. dec. 9. 09:37
 8/9 A kérdező kommentje:
A linkeket külön köszönöm :)
2017. dec. 9. 09:41
 9/9 anonim ***** válasza:
A 3.-ra ne hallgass, nem ert hozza.
2017. dec. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!