Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az izmaim bírják de az ízülete...

Az izmaim bírják de az ízületeim nem? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztalom, hogy ha egy magamhoz képest nagyobb súllyal dolgozom, gyakran nem bírja a csuklóm, vagy a derekam.


Például megcsinálok 4 sorozat vállból nyomást 24kg kézivel, de borzasztóan nehéz felemelnem a kiinduló pozícióba. Meg is szokott fájdulni a csuklóm. Ha megcsinálom, akkor vállból simán nyomok vele.


Másik példa: francia rúddal bicepszezem állva. Rajta 13,75kg két oldalon. Amikor leemelem az állványról, fáj a derekam mint az állat.


Tény hogy rettenetesen vékony az alkarom és a csuklóm is olyan mint egy kislányé. Szar a genetikám.


Bármi tipp?


2017. dec. 23. 07:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem is vékony a csuklóm. 42-es a felkarom, a csuklómat pedig körbeérem a hüvelyk és középső ujjammal, pedig rövidek az ujjaim. De ettől még erősek az alkarizmaim.

A derekam viszont szar, kiiktattam egy csomó gyakorlatot. Pl. állva bicepsz (rúd) helyett ülve egykezes, stb...

2017. dec. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Lazy Lover ***** válasza:
32%
vegyél vissza a súlyból
2017. dec. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%

Ez a Lazy Lover akkora gyökér!


Válts olyan gyakorlatra aminél nem fájnak az izületeid, és nem is akadályoznak.

2017. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előszőr is minden edzést bemelegitéssel kezdj, ezalatt nem azt értem hogy 2x2 malom körzés.Nyak,csukló,váll,derék,törzs,ha lábazol előtte kis bicajozás. 5-6 percet szánj rá ha eddig nem csinaltad,hasznos hidd el. Másik hogy,amelyik gyakorlatnál szabályosan érzed hogy fáj,akkor ne próbáld meg leküzdeni a fájdalmat,hanem válts.Csak jobban szét gyilkolod az izületet. Lehet tartanod kéne egy kis szünetet és pár dolgot beszerezni és persze el is kezdeni szedni. Tápkiegek közül a glükozamint ajánlom, közismertebb nevén cápaporc. 2-3x szedj be naponta. Továbbá Omega-3 is hasznos tud lenni,itt már nem muszáj tápkieghez nyúlni,sok ételbe megvan. Halakba: legfőképp lazac,szardinia. Zöldségek: brokkoli,kelkáposzta Gyümölcs: málna. Magok,bogyók: dió,tökmag,olivabogyó. És végezetül amit még nagyon ajánlok az a kurkuma. Ha nem ismered egy fűszer,a curry egyik alapösszetevője innen a (jellegzetes sárgás színe is). Fogyasztását úgy csináld,hogy teheted húsokra is de én általában kifőzöm a rizst és arra szépen rászorom,de ne túl sokat mert kesernyés lesz,ha szép narancssárgás a színezi az pont kellemes (és ki is mozdit a rizs jellegzetes ízéből ha sokat eszel). Remélem tudtam segiteni.:)
2017. dec. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!