Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Karok, vállal fejlesztése?...

Karok, vállal fejlesztése? Több lent.

Figyelt kérdés
Kb. már 7-8 hónapja kondizok, és szerintem kicsit el vannak maradva a karjaim meg a vállaim. Ezzel mit lehet csinálni? Vagy még várjak vele és az is fejlődik?

2017. dec. 28. 00:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 15 éves vagyok, osztott edzésterv van, heti 4-5x edzek, minden izomcsoportot egyszer. Esetleg érdemes lenne megpróbálni 2x edzeni egy izomcsoportot, vagy azt majd még később?
2017. dec. 28. 00:33
 2/4 anonim ***** válasza:
Naturálban jobban működik általában ha heti kétszer edzünk egy izmot. Értelemszerűen akkor kevesebb sorozattal. A lényeg, hogy minden izomra elég 1-2 alapgyakorlat. Nagy izmokra heti 12-14 összsorozat, kisebbekre 8-10 akkor súllyal amivel 5-8 ismétlés megy. Figyelj a kajára meg pihenj eleget és fejlődni fogsz!
2017. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy 1x vagy 2x edzed, mert mindenképpen fejlődnöd kellene, szóval nem ebben van a hiba.

Vagy az étrendben vagy az edzésben kell keresni.

Mi megy vállra, mekkora súly, hány sorozat,ismétlés?

2017. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Whitewolf19 ***** válasza:

Még 15 éves vagy... még mondhatjuk, hogy fejlődő szervezet. Ebben a korban még óvatosan kell a súlyzós edzéseket végezni. Szerintem amire összpontosíts... hogy tanuld meg a helyes levegővételt, fejleszd az agy izom kapcsolatot. Nézz utána milyen ételeknek kellene szerepelni az étrendedben.

Általában a genetikai adottságokon túl.. azok az izomcsoportok szoktak lemaradni, amik vagy kevesebb stimulálást kapnak a többihez képest, vagy nem éreznek rá és a segédizmok munkája nagyobb.

2017. dec. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!