Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdő edzésterv és étrend...

Kezdő edzésterv és étrend megfelelő?

Figyelt kérdés

18 éves fiu 70kg. Most szeretnék belekezdeni az edzésbe és kinéztem gyakorlatokat amik alapján összeállitottam egy edzéstervet és étrendet is. Kezdőként egyelőre teljes testedzést gondoltam megfelelőnek.


Edzés: Hétfő, szerda, péntek


Hát: Mellhez húzás széles fogással v Széles fogású huzodzkodas- nem tudom melyik a jobb

Bicepsz: Kábeles kétkezes bicepsz

Tricepsz: Csigás letoltás

Váll: Oldalemelés állva

Mell: Fekvenyomás egykezes sulyzoval

Has: térdfelhúzás


4 sorozat 8-12 ismétlés, a has bukásig, amennyi megy. Kérdésem, hogy a sorozatok között mennyi pihenőidőt hagyjak?


Kedd, Csütörtök, szombat

Lábgép(sajnos nem tudom mi a neve)

1-2km futás


Étrend:

Reggel: 2tojás zöldséggel

10:00- 100g zab tejjel+ méz

12:00- 10dkg csirkemell+80g rizs

14:00- 10dkg csirkemell+ 80g rizs

16:00- 2tojás zöldséggel

Edzés- fehérjepor

21:00- 150g túró lekvárral vagy mézzel

Fehérje: 135g Szénhidrár: 200g

Az a baj hogy keveset tudok enni egyszerre igy lehet tobb idopontra kene bontani az etkezeseket



2018. jan. 8. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:

én gyümölcsel inditanák- meg egy kis zab, - mind2 gyorsan lemegy, de a tied se rosz,


ismétlések közt menyi pihenő?

tömegnöveléshez 1-2 perc, amugy 0,5 perc de az elejen szinte m1 majd belejosz,


elso honapban nagyot fogsz ugrani, de sajna vege lesz (csak felkeszitelek)


és sokkal tobbet kajalj, (ha persze ez nem az egesz napi kaja)

és youtuben nez vidiket van egy csomo jo dolog,

pl:

thenx ha a sajat testsulyos, calisthenics mar jart a gondoltaidban

2018. jan. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Jól gondoltad, hogy kezdőként teljes testes edzésekre van szükséged, de akkor hogy kerül a maradéknapokra a lábgépezés? A lábgyakorlat is a hétfőn, szerdán és pénteken menjen!


A sorrend sincs rendben, mert nem tricepszezünk mell és váll előtt.


Aztán meg nem ilyen csigás bicepszgyakorlatok kellenének hanem szabad súlyos alapgyakorlatok, mint a guggolás és a felhúzás.

2018. jan. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Felesleges heti 6-szor edzeni menni, persze ha van kedved/időd, akkor menj csak, de heti 3-4 is bőven megteszi.


Amiket felsőtestre írtál, már inkább haladó szintű gyakorlatok, akkor van rájuk inkább szükség, ha áttérsz az osztott edzésekre és egy izmot több gyakorlattal edzel meg. Ezenkívül több lábgyakorlat kéne, de jól látod, hogy a teljes testes lesz a megfelelő út.


Kezdésnek inkább ezekből szemezgess, ha szeretnéd kiegészítheted és variálhatod az általad felsoroltakkal:

- húzódzkodások (széles, szűk)

- tolódzkodás

- fekvenyomás

- vállból nyomás, pad ferdeségén is variálhatsz közben

- fekvőtámasz variációk - erőszintnek megfelelőt válassz, így mindig van benne kihívás

- plank variációk

- guggolás variációk (lehet elölguggolás, serleggugolás is)

- felhúzások

- lábtoló is mehet, az jó ötlet

- kitörés

- ha még lábra akarsz, akkor combhajlító és combfeszítő gépek


Ezek mellé mehetnek kiegészítésnek az izolációs meg kábeles bicepsz, mell, tricepsz stb. gyakorlatok igény szerint, de ne azokra építkezz.


A kaja makrói rendben vannak, a szénhidrátot lehet finomhangolnod kell majd, de majd kitapasztalod, hogy mi a megfelelő, ez a céljaidtól függ.


Személyes vélemény, de olyan étrendet javasolnék, ami hosszútávon is fenntartható és élvezhető. Ha bírni fogod a napi 6-szori csirkerizses oldschool kajálást, akkor nem tartalak vissza, de sok víz lefolyt azóta a Dunán, és vannak másfajta rendszerek is, amikkel ugyanolyan eredményeket lehet elérni.

2018. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megláttam a felosztást, már ott szar az egész.
2018. febr. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó neked is egy molylepkével van egy szinten az intelligenciád. Mi a reteknek nem adsz tanácsot akkor?
2018. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Mert az emberek utálják, ha megmondják, hogy mit csináljanak

2018. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem látok összefüggést a mondandódban, de nem baj.
2018. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!