Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit edzek 13 évesen?

Mit edzek 13 évesen?

Figyelt kérdés

13 (lassan már 14) éves lány vagyok. Kb 160cm es kb 45kg. Alakom az nincsen. Kicsi karizmom meg combizmom van. Tesi órán sportolok azon kívül már nem. Suliban megtudok mindent csinálni; felüléseket, fekvőtámasz( max 20ig :D), bukfencek, magasugrás, távolugrás, gyorsan futok, az egyensúly érzékem is elég jó (gerenda), hidat is tudok. Most jelenleg a spárgákra ,,edzem’’ hogy sikerüljenek.



Edzéstervet szeretnék kérni legfőbbképpen comb-vádli-fenék, has és végül a kar. Étrendet azt nem tudom hogy tudnám megváltoztatni mindig olyat eszek amit megkívnok és nem hízom tőle.


Videókat , linkeket is küldhettek, vagy személyes tapasztalatokat.:)



2018. jan. 13. 15:01
 1/4 anonim válasza:
A guggolás az egész lábat megterheli, hasra hasprés, karra pedig leginkább a fent felsoroltak közül a fekvőtámasz. A te problémád az étrendeddel van és persze azzal, hogy még túl fiatal vagy. Az edzőtermet nem ajánlom, azt inkább majd 16 éves korod körül. Szerintem egyelőre ne próbálj meg komolyabb változást produkálni a testeddel, örülj, hogy nem vagy elhízva. Étkezz rendszeresen, változatosan.
2018. jan. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A saját testsúlyos edzést ajánlom Neked. Olvasd el a Fegyencedzés című könyvet és haladj aszerint. Meg fogsz tőle erősödni. A problémásnak ítélt testrészekre edzhetsz ráadásként, de edzz egész testre. Attól leszel arányos.

Tavasztól, a jobb idő beköszöntével a street workout-tal is próbálkozhatsz.

Az erősítés mellett javasolok valamilyen nőies mozgást: torna, tánc, balett, pilates, jóga, bármi, amihez kedved van.

Ahogy írták, figyelj a változatos, fehérjedús étkezésre. Persze ilyen korban a családi szokások ellen nehéz mit tenni, ha ezek nem erre mutatnak.

2018. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom ment a zold!:) Tancolok igen a shufflet; az jo ugrálós :D
2018. jan. 13. 16:36
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ajánlom a súlyzós edzést,ha én ennyi idős lány lennék biztosan edzenék, szerintem kezd el minél hamarabb hidd el nem fogod megbánni.

Ha érdekel nézz utána, nem drága egy havi bérlet.

2018. jan. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!