Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért állt meg a fejlődésem?

Miért állt meg a fejlődésem?

Figyelt kérdés

Edzésenként 1-2 kilóval emelek a súlyon, 40 kilóval kezdtem fekvenyomást, most 60 kilónál tartok de alig bírom kinyomni.

Már ezen a pontonis komolyabban kell venni az étrendet?


2018. jan. 20. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Edzésenként 1-2 kilóval? Ilyen hülyeséget is most hallok először. Minden nap tanulunk valami újat...


Ha nagyon gyorsan emeled a súlyokat edzésről edzésre, annak semmi értelme. Mikor szokja meg a tested?


Súly beállítás, legalább 2-3 hétig az megy. Utána emelsz kicsit, stagnálsz. Emelsz, stagnálsz.

2018. jan. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
#1 miről beszélsz? Egy programozott tervben 2,5kg-onként szokták növelni a súlyt edzésenként.
2018. jan. 21. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szénhidrát elegendő?, mert ehhez az edzéstervhez nagyon kell! Esetleg nyomd mellé kreatint is, hátha beváll nálad +erő.
2018. jan. 21. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet emelni 2 kilóval, attól függ, hogy mekkora a terhelés. Viszont a fejlődés nem teljesen lineáris. Számold ki, hogy mennyi lehet a maxod az alapján, hogy 60-ba mennyi megy. Majd vedd vissza 75%-ra a súlyt és onnan emeld megint hetente.
2018. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#2, te miről beszélsz? Nem lehet edzésenként 2,5kg-ot növelni a súlyon. Egyrészt hamar elakadsz, másrészt pedig eléggé eltudja rontani a technikát a gyors súly növelés.


Ha az Icf-et vesszük példának, akkor te heti 7,5kg-mal növelni akarod a guggolást? Akkor egy év alatt 400kg-mal guggolsz? Ez nem így megy, nem lehet minden edzésen emelni a súlyon.

2018. jan. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 deloadról nem hallottál még?
2018. jan. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

megy a zöld mindenkinek,


én sem gondolom, hogy egy évig folyamatosan lehet emelni a súlyon megállás nélkül vagy valamilyen változtatással, de az elején még működhet a dolog, nem?

nem 100 kilókkal nyomok és úgy emelgetem, hanem most kezdtem és még 60-nál tartok


egy 60 kilós fekvenyomás még nem az a határ, ahol meg kéne akadnom, nem?


egyik válaszban volt kalóriára kérdés, igen, ott bőven van mit javítani, vélhetően több kell. de szokták írni, hogy az elején a kezdők fejlődnek a "mákosgubától" is. ez már nem az eleje lenne? protein 1,5g/ttkg jelenleg, nem mákosgubából

2018. jan. 21. 11:11
 8/8 anonim ***** válasza:

#6, én régen hetente 5-10kg-ot tettem a guggolásomhoz. Mindig sikerült vele az 5x5, de nagyon rossz lett a techinkám, mivel ilyen gyorsan növeltem a súlyt. Ezért vissza kellett vennem elég sokat a súlyból, láttam hogy rosszul csinálom, de szerencsére nem lett belőle sérülés.


Deloadolni akkor kell, ha elakadok, viszont én nem akadtam el, ment vele simán, még tudtam volna rá tenni a kilókat, úgy is ment volna vele. Csak akkor még rosszabb lett volna a technikám és szerintem nem sok idő kellett volna, hogy lesérüljek.

2018. jan. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!