Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem indul be a fogyás?...

Miért nem indul be a fogyás? Lassú anyagcsere?

Figyelt kérdés

Régen sokáig kondiztam, 3 éve sajnos abba kellett hagynom. Étrend már rendben van, azt próbáltam rendben tartani.


Szeptember óta nehéz fizikai munkát végzek és biciklivel járok munkába is (napi 20-25 km).

Februárban már kondi is lesz.


De a lényeg, hogy szeptember óta megnövekedett a mozgással töltött órák száma, és már odáig jutottam, hogy 2 hónapja már 400-700 kcalt (!!) eszek. És nem fogyok, ugyanott vagyok mint szeptember elején. Mintha semmit sem csinálnék.

Én meg örültem h nehéz munka 9 órán át, km-eket tempósn gyaloglom, mellette 15-50 kilókat emelek és 1 - 1,5 mázsat tologatok kocsikon, na akkor még sokszor enni is elfelejtek egész nap (tudom ez nagyon rossz), de így csak egy nap pár 100 kcalt sikerül összeszedni, és nem sikerül 1 dekat se leadni?!


Heti 1x,reggel, éhgyomorra WC után stb merem magam.


Mit rontok el, a rendszertelen kaján kívül?


2018. jan. 27. 12:31
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
20/l
2018. jan. 27. 12:33
 2/14 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy és milyen magas?
2018. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Fizikai képtelensg, amit írsz. Ha két hónapja tényleg mindössze 400-700 kalóriát fogyasztanál minden nap, rohamosan fogynál, sőt, valószínűleg már kórházban lennél. Rosszul számolsz. Nagyon. Leírnád egy napi étrendedet?
2018. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ilyen NINCS. Ha NULLA az anyagcseréd,ami persze totális képtelenség, akkor is rohamosan kell fogynod, mert a kemény munka és edzés mindenképpen sok energiát igényel, akármit is trükköz a szervezeted.


Vagy fotoszintetizálsz, érdekes módon, de honnan épült volna be a klorofill?


Totális természeti képtelenség, amit írsz.


Ezen még a vízvisszatartás meg ilyenek sem adnak kellő magyarázatot, 2 hónap brutális elvi kalóriadeficittel (ami a gyakorlatban sem lehet kicsi), ott fogyni kell, de gyorsan ám. No meg nem bírni a munkát, de vannak meglepően szívós emberek, így ezen még kevésbé csodálkozom (bár határozottan irreálisnak tartom azt is).

2018. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kizart, amit irsz. Elszamolod a kaloriat.
2018. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A napi aktivitasod, tobbszoroset elegeti annak, amennyit allitolag beviszel egy nap es erre jon meg a bmr, amit nyugalmi allapotban is elegetne a szervezeted, ami szinten tobb lesz annal, amennyit allitolag beviszel. Tehat ha egesz nap csak fekudnel, akkor is fogynal 400-700 kaloria mellett, nemhogy meg akkora aktivitassal.
2018. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Évekig sportoltam, 2,5 évig keményen kondiztam, értelmesen, étrend meg mindennel együtt.

Tudok kalóriát számolni, konyhai mérleggel merek mindent. Ha vmit nem tudok, ott a kaliriabazis, ott is kijon ugyanaz amit én magam szamolok Excel táblán

2018. jan. 27. 13:41
 8/14 anonim ***** válasza:
De ilyen nem letezik. Olyan ez sarkitva, mintha azt allitanad, hogy 1 liter benzinnel mesz 10 ezer kilometert. Annyi energia nem eleg annyi aktivitasahoz.
2018. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Meg az is tobb energiat igenyel 400-700 kaloriananal, hogy a szervezeted ellassa az alapveto funkcioit.


Valamit elszamolsz.

2018. jan. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

[link]


Uzsonnam es a reggelim tegnaprol. Vacsora nem volt mert későn értem haza. Ennyi volt egész nap. Ma sem volt /lesz sokkal gazdagabb

2018. jan. 27. 15:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!