Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izomépítéshez jó a 2g/ttkg...

Izomépítéshez jó a 2g/ttkg fehérje és szénhidrát és 1g/ttkg zsír arány? Illetve elég, ha az alapanyagcserémhez képest 300 kalória pluszban vagyok?

Figyelt kérdés

Nő vagyok,és 2 hónapot szenvedtem azzal,hogy kicsit szálkásabb legyek.Így is még 79 cm a derékbőségem és 94 cm a csípőbőségem.Nem akarok tömegeléskor annyi zsírt magamra szedni,viszont izmosodni szeretnék,mert egyre inkább látom,hogy a fogyókúra önmagában nem a jó irány,így nem formás,tónusos a testem.Lassan "skinny fat" leszek,ha tovább fogyok,mert tényleg semmi normális izomzatom nincs.Elég,hogy kb napi 1700-1800 kalóriát viszek be,ha 1450 körül van az alapanyagcserém?A makrók (főleg a ch és a fehérje) úgyis fontosabbak a bevitt kalória mennyiségénél izomépülés szempontjából,nem?

Illetve kezdőként szerintetek heti szinten hányszor hány perc edzést kéne végeznem,hogy minél előbb legyen látható eredmény,de ne is edzem túl magam?Egyszerre szeretnék mindig az egész testre edzeni,nem napokra lebontva.

A válaszokat előre is köszönöm! :)


2018. febr. 13. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Igen , a 2 g fehérje és 1 g zsír nagyon jó , a ch-t ki kell tapasztalni , icf 5x5 kezdőknek heti 3-szor
2018. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
74%

Ki kell tapasztalni. Az arány nem számít, a grammok számítanak. A fehérje jó, a zsír jó (persze még több is jó lenne, ha te zsírosan akarnál enni, ez nem olyan, mint a fehérje), a szénhidrátot tapasztald ki.

1700-1800 kcallal én speciel csak akkor nem fogynék, ha szinte meg se moccannék s én egy igazán nem izmos nő vagyok. 79 centis derékkal szerintem te se vagy 40 kiló, bár bizonyára akkor is több kellene tömegeléskor...

1800 kcal nagyon kevés.

2018. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!