Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kezdőknek és haladóknak...

Kezdőknek és haladóknak milyen eszköz, eszközök szükségesek konditerem helyett az otthoni izomépítéshez teljes testre való edzéshez max 80 ezer forintig?

Figyelt kérdés

Nem lett túl magyaros a fő kérdés,de próbáltam minden lényeges infót belesüríteni.

Sajnos,ahol én lakom csak egy terem van,és üvölt a zene.Megkérdeztem,nem kapcsolhatják le.Nekem pedig erős migrénes fejfájásom van a hangos zenétől is,sajnos nem bírom az ilyeneket.Amúgy is mindig sokan vannak,és én leginkább este 9-10 körül érek rá edzeni munka miatt,szóval mindenképpen szükségem van pár dologra otthonra.Egyébként meg 3 vagy 4 hónap alatt meg is térül,ahogy számoltam.Segítsetek légyszi,mert kezdő vagyok,de olyan cuccok kellenének,amiket majd haladóként is jól tudok hasznosítani!Komolyab akarom csinálni a testépítést,az első 1-2 alkalommal személyi edző majd meg is mutatja milyen gyakorlatsorokat kell csinálnom.Csak tanácstalan vagyok mik kellhetnek mindenképpen.A max keret 80 ezer forint,és,mint írtam teljes testre való edzésre kellene.27 éves nő vagyok egyébként.

A válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2018. febr. 14. 23:01
 1/10 A kérdező kommentje:
*komolyan
2018. febr. 14. 23:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

- állítható dőlésszögű pad (lehetőleg negatívtól akád derékszögig, és legyen teherbírása)

- ajtókeretbe felszerelhető, szűk és széles kapaszkodóval is rendelkező húzódzkodó rúd

- nagy teherbírású egyenes rúd (otthonra lehet felesleges nőként az olimpiai, egy erős rövidebb is jó lehet akár, lényeg hogy lehessen rá pakolni súlyt, ne max 30 kilót)

- franciarúd

- állítható kézisúlyzó (2db, egyenként 20-25 kilót jó ha lehet rá max pakolni)

- súlyzótárcsák: ezeket fokozatosan tudod venni, kilóárban adják őket; 1,25 2,5 5 10 15 20 kilósak vannak általában, érdemes a kicsikből többet is venni

- ugrálókötél


Most így kapásból ezek jutnak eszembe, a rúdak / tárcsáknál fontos, hogy ellenőrizd a lyukaik méretét (van sokféle lyukátmérőjű forgalomban)

2018. febr. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

- alkarerősítő (handgripper)

- kettlebell opcionálisan (legtöbb velük végzett gyakorlatot csinálhatod sima súlyzóval is, de van amire szuperek)

- fitnessz labda

- haskerék

2018. febr. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Haskerék, húzódzkodó, valamilyen kardió gép, kettlebellek vagy szerelhető kézisúlyzók, hiperhajlító..

Én otthonra nem ajánlanék mást... teljesen felesleges...

1részt nagyon helyigényes, másrészt pedig az emberek nagytöbbsége amint elmúlik a kezdeti lelkesedés, egyszerűen nem edz otthon... sokkal értelmesebb hozzászoktatni magad, hogy ekkor és ekkor edzésnap van és egy idő után autómatikusan megy a terembe az embera megfelelő időben...


De hogy válaszoljak is

2db szerelhető egykezes

1db hosszú rúd

Opcionálisan franciarúd

1db guggoló álvány vagy mégjobb egy erőkeret

1db fekpad

És jó ha van egy hiperhajlító

+igény sherinti súlytárcsák...

De ezt így 80ból kizárt, hogy új cuccokból kihozdd... jófogáson időnként vannak eladó csodák, én vettem már 40ezerért közel 300kg-nyi tárcsát... de el is adtam azzal a lendülettel duplaáron.


Ezzel lefedhető a telses test.

2018. febr. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :)

#3:Akkor szerinted kb mennyiből jönnének ki ezek újonnan?150-160 ezer vagy netán még ennél is több?Egyébként,mint írtam muszáj otthon edzenem,és igazából nem is szeretek túl sokat emberek között lenni,szóval nekem tökéletes lesz az otthon edzés,egyedül. :) Csak azt kéne tudnom,akkor,hogy kb még mennyit kell hozzágyűjtenem a meglévő pénzhez a következő pár hónapban.Mennyi az,amiből biztosan kijönnek ezek a dolgok? :D

2018. febr. 15. 17:19
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha minimalistára akarod venni és ismered a saját testsúlyos gyakorlatokat akkor csak egy húzódzkodó és egy ugrálókötél kell.De mivel kezdő vagy és nő kell hozzá egy tornagyűrű is.
2018. febr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#4:Itt mindenkitől azt olvastam,hogy a saját testsúlyos edzés közel sem olyan hatásos izomépítéshez,mint a súlyzós edzés.Biztosra akarok menni,és komoly formát akarok,hiába vagyok nő,ezért a javaslatod nem játszik,de azért köszi,hogy írtál.
2018. febr. 15. 18:57
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Legfeljebb azért nem mert egy férfi kinőheti 2-3 év alatt a többségét.De egy nőnek 5 évig is kihívást és megfelelő ellenállást biztosíthat.Komoly formát meg nem akarsz,mert akkor terembe mennél edzeni és személyi edzőhöz fizetnél be egy versenyfelkészítésre.Ilyen későn a legtöbb már üresben van és jó pénzért boldogan vállalnának.
2018. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem,lesz személyi edzőm "ne aggódj"! ;) De csak annyi időre,amíg nem tudom meg,hogy hogyan kell eredményesen edzeni,és mit mire kell használni.Hát ennyit is erről. ;) Amúgy meg nem érdekel a versenyzés,teljesen más indíttatásból akarok magamhoz képest a lehető legjobban kinézni.
2018. febr. 15. 21:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy erőleret pl olyan 200nál kezdődik... egy jó erőkeret...

Egy fekpad, amire rá is mernék feküdni és súllyal terhelni magam, legalább 50-60ezernél kezdődik... szokadt már össze alattam alumínium olcsó fekpad, nem volt jó érzés 100kg al felettem.

Egy kardiógép, legyen az bicikli, ellipszis trainer vagy bármi, 40ezer(de ez a borzalmas gagyi szint) től a csillagos égig

A súlyzó rudak nem nagy költség, de a súlytárcsák elég drágák.

Egy hiperhajlító, ami opcionális, mert pl ha csinálsz felhúzást, akkor sokak szerint felesleges, szerintem meg nagyon jó ha van a háznál, abból is az olcsóbb darabok 40nél indulnak..

2018. febr. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!