Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti 1 vagy 2 edzés egy...

Heti 1 vagy 2 edzés egy izomcsoportra?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb? Eddig abban a hitben éltem,hogy heti 1,és az brutál edzés. :) Illetve ilyenkor több is volt a gyakorlat egy izomcsoportra,4-5.

Vagy legyen heti 2? Melyik a jobb,ha fejlődni szeretnék?

Mindkettő jó?Valamelyik jobb?

Illetve aki azt írja hogy heti 1,írja már le légyszíves hogy hány gyakorlatot végezzek egy izomcsoportra..

Aki heti 2,az is tegye meg ugyan ezt:)

Köszönöm, 16/f


2018. febr. 15. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt vettem észre,hogy amikor heti 4x edzettem akkor jobban fejlődtem.Most is max. 4x van súlyzós edzésem.A pihenő is nagyon fontos.De amúgy mind2 jól bevált módszer,ha heti 2 alkalommal szeretnéd megedzeni valamelyik izomcsoportodat akkor úgy edz,hogy 2 edzésre elosztod az 1 edzésnyi munkát plusz egy kicsi.Tehát ha egy edzésen hátra végzel 5 gyakorlatot (ami bőven elég rá) akkor mondjuk kedden csinálsz 2-3 gyakorlatot,majd pénteken vagy szombaton megint 2-3 gyakorlatot 4 sorozatokkal nagy súllyal max 8-10 ismétléssel.
2018. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenkinek saját magán kell kipróbálnia, hogy számára melyik a hatékonyabb.

Én pontosan ugyanannyit fejlődtem a heti egy, mint a heti kettes verzióval. A különbség annyiban állt, hogy utóbbinál sokkal többet rohadtam a teremben, sokkal fáradtabb voltam a napjaimon. Szóval néhány hónap elteltével komoly időpazarlásnak éreztem. Addig reménykedtem, hogy áttör valami gátat, de ez elmaradt. Nem lettem erősebb (sem gyengébb) sem alatta, sem utána. Nagyobb, kidolgozottabb sem lettem, sem alatta sem utána. Viszont sokkal fáradtabb voltam.

Én azon szisztémát követtem, hogy nagyjából kettészedem az egy napi termést. Pl. mellre ha végeznék 5 gyakorlatot, heti egyes bontásban, önálló napon... Akkor a heti kettessel 2*3at csinálok, törekedve az erő és az izoláló gyakorlatok egységes eloszlására. Nálam nem működik ez a "ha többel szeretnél nyomni fekve, nyomjál többel, többször, többet" koncepció. Mivelhogy én tényleg küldtem neki.

A kétalkalmas bontással, bicepszre 2, tricepszre 2, vállra fejenként egy, hátra 3, mellre 3, lábra 4 gyakorlat volt a menü.

A fáradtság komoly tényező. Talán ezért is írják, hogy naturál kivitelezhetetlen. Nehéz úgy összekombinálni a gyakorlatokat, hogy ne szakadj meg, viszont a kövi alkalomra ki is pihend magad úgy, hogy megmaradsz a heti bontásnál.

2018. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is inkább a heti többszöri edzést ajánlom. Én hetente 6x , és egy pihenőnap
2018. febr. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én most heti 4-5 x járok.

hétfő kedd csütörtök péntek és néha lejárok szombaton.

hétfő mell,kedd tricepsz bicepsz,csütörtök hát váll,péntek láb has. Szombaton pedig lightosba szoktam mell tricepsz bicepsz,de ez ritkább.

Tehát heti 1 edzés 1 izomcsoportra,amúgy meg heti 4-5x járok le. Viszont a heti 1-ben brutál az edzés.

2018. febr. 15. 17:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Naturálban heti 2x legalább kell hogy kapjon.
2018. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!