Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy tudnám meggyőzni a...

Hogy tudnám meggyőzni a szüleimet arról, hogy engedjék meg a táplálékiegészitőket?

Figyelt kérdés

Már egy jó idelye edzek és étrendem is van,de úgye nem tudok annyi szilárd táplálékot bevinni amenyire szükségem lenne,ezért szeretnék venni tejsavó fehérjét.

Na de itt jön a bökkenő,hogy a szüleim nem akarnak bele eggyezni,hiába hogy felvilágosító órát tartottam nekik,hogy mik ezek.Még egy cikket is mutattam nekik amiben mindent leír részletesen ,hogy értsék meg miről is van szó,de még igy sem akarják megengedni.

Mondtam nekik hogy még pénzt sem kéne adjanak,mert megoldanám a zsebpénzemből,tehát nem hiszem hogy az ára miatt ellenzik.

Tudnátok segíteni hogy mit tegyek?hogy győzzem meg őket?



2018. febr. 19. 14:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs rá szükség. Kivéve ha extrémkevés fehérjét viszel be, de akkor felmerül a kérdés, hogy nem viszel be többet normális kajából. Amúgy meg sokkal valószínűbb, hogy szénhidrátból nem eszel eleget.
2018. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A fehérjéből a 2g/tskg a maximális adag és a zsírmentes testtömegre vonatkozik. A zsírnak nem kell fehérje.

Annyit amennyi kell, szilárd kajából is be tudsz vinni, semmivel se ér többet a táplálék kiegészítőben lévő fehérje, edzés után se. Ha nem növekedsz akkor szerintem is a szénhidrátot növeld kicsit

2018. febr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdésre nem kaptál választ, de igazuk van, az étrendedet kéne előbb rendbetenni és utána a tápkiegeken agyalni.

Én pl hiába figyelek az étrendre nem tudom bevinni a fehérjét csak kajából, egyszerűen annyit nem birok enni, erre jó megoldás a fehérje shake.

Sajnos nem derült ki hány éves vagy, ha 12-14 akkor egyenlőre lebeszélnélek róla, ha 16-18 körül akkor azt mondanám hogy vidd el egy olyan helyre ahol tájékoztatják őket róla hogy mit is tartalmaznak.Ha egyszer komolyan fog érdekelni a testépítés akkor látni fogod hogy a nagyok ebben a korban kezdték többnyire a pályájukat.

Ne scitec-be ha lehet, jártam néhány boltjukban és kb a termék nevét alig tudták kiejeteni, menj egy biotechusa üzletben, ott szakképzettek, a tanácsadás semmibe nem kerül, több eséllyel magyarázza el az eladó mint te aki csak pár dolgot tud róla.

Sajnos más neves cég nincs,legalábbis említésre méltó, külföldi oldalakon meg nem hinném hogy tájékozódni fognak, ilyen drugs bunny szintű cikkekkel meg véletlenül se érvelj náluk.(vitaflex üzlettel egyszer találkoztam, szaktanácsadó korrekt volt az árak irreálisak, de érthető módon)

2018. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok és már 2 éve edzek.Az étrendemmel nincs baj.sok fehérjét beviszek szilárd táplálékkal is,de annyit nem amennyit kéne,nem tudok többet enni,ezért gondoltam tejsavó fehérjére ha engednék.
2018. febr. 19. 15:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy és mennyi fehérjét viszel be?
2018. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy a táplélékkiegészítők forgalmazásából élők azt hirdetik, hogy a fehérjepor nélkülözhetetlen, az még nem jelenti azt, hogy valóban így is van. Értem én, hogy elhitették mindenkivel, hogy nem számít az állati fehérje, meg elágazó láncú aminosavak kellenek az edzés után, hogy meginduljon az anabolikus gépezet de attól még ez élettanilag bullshit. Ráadásul a 2g/ttkg igazából egy felső plafon, be lehet vinni többet, de izomtömegnövelés szempontjából felesleges ha naturál vagy. Ha meg eszel elég ch-t akkor szinte 100%, hogy 2g/ttkg felett leszel és igen SZÁMÍT a növényi is...
2018. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17 évesen a szüleid már ne szóljanak ebbe bele, nem kell közölni velük. Mindazonáltal nincs értelme, mert simán be lehet vinni normál kajából.
2018. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj de muszáj azt mondanom hogy az étrended szär. Nem hiszem el, hogy nem tudsz többet enni, lehetetlen, és nem fehérjét kell nyomatni ezerrel, ha már meg van a 2g ttkg. Sőőőőt még az is lehet, hogy nem is az étrended szär hanem az edzésed.


Szüleidet csak te tudod hogyan győzhetnéd meg, de egyébként minden nap átkutatják a szobád vagy mi? Vedd a kilós zacskós változatod és azt könnyen el tudod rakni valahova ahol nincs szem előtt.

2018. febr. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én most csak konkrétan a kérdésre válaszolok, nem megyek bele, hogy kell-e vagy sem.

Van egy srác, akinek kifejezetten ilyen helyzetre van készítve egy egész informatív videója. Youtube-on:


[link]

2018. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egy 70 kg os embernek kellhet kB 100 gramm (50 kg az a 70, ha csak az izmokat és a szerveket nézzük)? Szerintem úgy győzd meg, ha még akarod, hogy "anyu? Vehetek egy kiló tejsavófehérjét ötezeré' a kajám mellé?

-nem kisfiam

-akkor vehetek 7.5 kiló csirkemellet tízezeré' a kajám mellé?"

Gondolom azt akarják, hogy egyél rendes kaját,mert a fehérje biztos kox stb, de mindegy. Meg tudnál enni ennyi csirkét. Ha napi 100 gramm fehérjét kell bevinned, az fél kiló csirke. Fél kiló csirke pedig ugyan annyi helyet foglal, mint egy készétel konzerv, vagy fél liter innivaló. Ha az lemegy, akkor a kaja is lemegy. Hogy iható legyen a fehérje shaked, az is lesz ca fél liter, tehát ugyan ott vagy. Ha azt mondod, hogy kajában nem menne le, akkor nem menne le ital formájában sem.

2018. febr. 20. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!