Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szerintetek miért csökkent az...

Szerintetek miért csökkent az izomtömegem?

Figyelt kérdés

Ilyen géppel szoktam méretni a testösszetételemet: [link]


4 pontos, elektromos mérés

Augusztusban 86,1 kg voltam, 16,9% testzsírral és 41 kg "skeletal muscle mass"-szel (vázizomzat magyarul)

OKtóberben 88,1 kg voltam, 13,5% testzsírral és 44,1 k izommal.

Februárban pedig 89,6 kg-ra híztam, 15,5% lett a testzsírom, de az izom csökkent, 43,5 kg-ra!!!

2016. augusztusában kezdtem el az edzést, 1,5 éve nyomom.

A gép mér rosszul vagy tényleg csökkenhetett az izomtömegem?

Az igazsághoz hozzátartozik hogy október után 1 hónapig szarul ettem, 1 hét kimaradt decemberben és 1-2 edzés pedig januárban maradt ki. + Könyökfájdalom miatt 5 hétig nem tudtam tricepszre edzeni szinte semmilyen szinten. Okozhatták ezek a 0,6 kg-s izomveszteséget?


A zsírosodás nem zavar, de ha veszítek az izomtömegemből akkor nincs értelme edzeni + odafigyelni a kajára. Ennyire szar lenne a genetikám?


2018. febr. 20. 12:41
 1/4 palilaci ***** válasza:
A helyedben a tukorre es a teljesitmenyedre hagyatkoznek az ilyen gepek helyett. Tul sok a befolyasolo tenyezo es pontatlan lesz az eredmeny.
2018. febr. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tehát ha könnyebben tudok kinyomni x súlyt vagy többet tudok megmozgatni, akkor nőtt az erőszintem és ezzel együtt az izmom is? Persze nincs egyenes arányosság az izom és az erőszint között azzal tisztában vagyok, de valamilyen szinten van összefüggés a kettő között nem?
2018. febr. 21. 09:45
 3/4 palilaci ***** válasza:
Valoszinuleg igen. De ott a tukor is. A ketto egyutt eleg mervado.
2018. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2018. febr. 21. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!