Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme 2 különböző...

Van értelme 2 különböző fehérjét inni?

Figyelt kérdés
Pihenő napokon es edzes napokra lebontva.
2018. febr. 20. 22:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindegy.
2018. febr. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előnyöd nem származik belőle, ha erre gondolsz. Ha nem iszol egy félét sem, csak ételekből fedezed, az is ugyanolyan jó, vagy még jobb.
2018. febr. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem sok értelme van, de ha már két fehérjét akarsz venni akkor azt abban az esetben érdemes ha van egy gyors felszívódású tejsavód, legyen az koncentrátum,hidrolizátum bármi.. esetleg legyen egy lassú felszívódású esti fogyasztásra-kazein. (tejfehérje érzékenyeknek ,rízs,marha stb..)

Ha fáradt vagyok vacsorát csinálni, esetleg olyan napom van hogy dobozolni kell és nincs már erőm vacsorát is rottyantani akkor szoktam vacsora helyett egy caseit esetleg marhafehérjét, mondjuk az ezért mert finom a csoki-kókusz.

Többnyire elmondható hogy 130-140g fehérjét viszek be egy nap, ebből 20g shake formában, nagyon ritkán 40-45g.


Azért két különbözőt nem vennék, sokszor edzés után is inkább a kis bcaa-ba teszek némi glutamint és azt iszom meg, könnyebben lemegy. És mikor már érzem hogy lefér a turmix akkor iszok egyet.

Casein meg mindig van 4-5 zacsi itthon ha este már hulla lennék.


Bár hazudok ha azt mondom hogy nincs értelme két különbözőt venni. Épp edzésről jöttem, mellett egy tejsavó, a polcon a kis caseinek. Mellette egy fél kilós marha, egy adagos izolátumok... de ez csak a változatosság kedvéért van, az egyadagosak meg praktikusak.

2018. febr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!