Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kockás has és a testzsírszázalék?

Kockás has és a testzsírszázalék?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a kockás has nem csak a gyakorlatokon múlik, hanem a szigorú diétán, így az alacsony testzsírszázalékon is, mivel el kell tüntetni a hasi izmokat fedő zsírpárnákat.


Kb fél éve edzek, 17 éves magas fiú vagyok, és kissé soványnak érzem az alkarom, a kezem, a bokám (70kg, 180 cm).


1 éve volt egy testzsírszázalék mérésem, ami szerint az egészséges kategória alsó határánál voltam.


Tehát nincs rajtam felesleg, max a hasamon egy kicsi, de mégsem látszódik szinte semmilyen szinten a hasi izom.

Étrendem nincs, de nem szeretném tovább csökkenteni a testzsírszázalékom, mivel így is inkább felszednem kéne, de így akkor sosem fog meglátszódni a hasamon semmilyen edzés.


Valami tipp esetleg? Előre is köszönöm!


2018. márc. 15. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs megfelelően edzett hasad, szálkásítva sem lesz normális kockás hasad. Figyelj a kajára, állj rá a tömegnövelő étrendre és eddz rendesen hasra is.
2018. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Illetve, mindenkinek alapból kockás a hasa. Csupán a rajta lévő zsírpárna takarja. Tehát, ha lefogysz akkor kockás lesz akkor is, ha amúgy puding gyenge. Lásd, a fiatal kiskamasz csont és bőr fiúcskákat a strandon kockás hassal...


Az esetedben érdemes lenne egy gondosan összeállított és tömegelő étrend. Jó néhány hónapig, amíg fel nem pakolsz magadra vagy 10 kg izmot. Ez kb 1 év, súlyban meg vagy 18 kiló lesz. Ezt követően egy szálkásító étrenddel leadni főként a zsírból. Stb.

2018. márc. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Genetika kérdése is, mennyire tudsz kockás hasat összehozni, van, akinek még akkor is van ott a kockákat eltakaró zsír, amikor már minden más része szálkás...


Az nem igazán számít, hogy a kéz és a boka sovány, nekem 30 kg plusszal is csontos a kezem, genetika. Ha az alkarod sovány, akkor nyilván edzeni kell rá, arra lehet. Én tömegelnék a helyedben, aztán leszálkásítanék és ha lesz impresszív kockás has, lesz, ha nem, nem. De egy rendes hasizom kis testzsírszázalékkal azért valószínűleg nem fog rosszul kinézni. Kevés izommal és soványan van, akinek jobban látszanak a kockák, van, akinek úgy sem, de egyikük sem néz ki jól. Koncentrálj a tömegelésre.

2018. márc. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. márc. 15. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!