Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Naturálban egy átlag embernek...

Naturálban egy átlag embernek hol van a max?

Figyelt kérdés

Kivancsisagbol kérdezem, hogy olyan 183cm-rel 15 körüli tzs-vel hány kiló lehetek durván? 90-t elérhetem?

Illetve ilyen paraméterekkel mi lehet a reális erőszint az alapgyakorlatokban? (Inkább szeriasulyra vagyok kíváncsi, most icf-ezek)

Szóval mondjuk ilyen 120 kiloval lehet nyomni 5x5-t fekve, vagy 90et mellről nyomással ? Vagy 180at felhúzni? Esetleg 100 fölött evezni?

Kicsit el vagyok tévedve, remélem minél nagyobbak ezek mert akkor tudom hogy még nagyon sok izom meg erő jöhet rám.



2018. márc. 15. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék,bár tudom,h minden egyénfüggő. Sztem mellről nyomás 90x5x5 naturban nemigen,mindenhol azt olvastam,ha allva saját testsúlyodba belenyomsz néhányat,akkor jó vagy.
2018. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Malacod van boya. 183 centi vagyok, 83kg, 9-10% testzsír, 12 éve edzek. Már évek óta nem fejlődtem kifejezetten, bár az igaz, hogy nem is nagyon tömegeltem már az elmúlt 8 évben. Szóval lehet nem ez a genetikai maxom, de mindenképp közel vagyok már hozzá. Mindenesetre tökéletes elégedett vagyok a külsőmmel, azért is hanyagolom a növelését. Illetve hiú is vagyok, szóval nem bírnám elviselni ha elveszne a patent definícióm a tömegelés alatt..

Az erő maxok. 170kg a vége a felhúzásomnak meztelenül (öv és gurtni nélkül) Nem nagyon szeretne feljebb vonulni, bármennyire is próbálkozom. Az általad kérdezett ismétlésszámban, tehát 5 ismétlés 150-el megy. Bár lehet nem egy lélegzetvétellel, szóval kell 1-2 mp a földön hogy újra nekiveselkedhessek a kövi ismétlésnek.

Fekve 130-al megy az 5. Ennek a végét nem tudom, de 150 fölött van, noha talán csak néhány kilóval.

A guggolni utálok, így ez nem lesz annyira mérvadó... Viszont az is megy a fekvenyomás súlyaival.

Az evezés pedig... Nos én a teljesen döntött törzzsel, mell alá húzom, szóval nem az a beton csípőhöz húzós verziót végzem. Viszont T-rúddal megy a 80kg (+ a rúd) a 4*8-as széria.

2018. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mellről nyomást sem végzem, mert nyírja a rotátorköpenyt, vagy a lumbális gerincszakaszt attól függ... Viszont két egykezessel, a sima feltolás, 90° padon 36kg-val még megy a 8db. Akkor gondolom 40el is megy vagy 5. Rúddal pedig elvileg "könnyebbnek" kéne lennie ugyanezen súly.
2018. márc. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt vannak ehhez táblázatok. Már csak archívum, az eredeti oldal bezárt, de ezek naturalon értendőek:


[link] [link]

2018. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!