Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan készítsek egy megfelelő...

Hogyan készítsek egy megfelelő edzésprogramot? (calisthenics)

Figyelt kérdés

Calisthenics vagyis saját testsúlyos edzésről lenne szó. Jelenleg, egy telefonos alkalmazás szerint edzek, de szeretnék saját programot összeállítani, mert én ezekre az alkalmazásokra nem sokat adok. De a problémám az lenne, hogy annyiféle variáció van a gyakorlatokra, hogy egyszerűen nem tudom, hogy honnan kezdjem. A neten se lehet egy normális oldalt kapni ahol konnkrétan leírná, hogy kezdőként/haladóként milyen gyakorlatokat és mikor kellene csinálni.



Saját tervet szeretnék összeállítani de félek, hogy túl könnyű vagy túl nehéz gyakorlatokat rankék bele, vagy éppen nem lenne intenzív az edzés, de még az is megtörténhet, hogy minden izom csoportot nem mozgatnék meg mert nem értek hozzá, és mint mondtam sok variáció van a neten és egyessével rákeresni pedig nem móka..



(és nem, nincs, legalábbis nem tudok, helyi edzőket kimondottan salyát testsúlyos edzésre)


2018. márc. 16. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Húzódzkodás

Tolódzkodás

Lábemelés

Guggolásból felugrás

Vádli

2018. márc. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


vagy ott a fegyencedzés...

2018. márc. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem először nézd meg ezt a videót: https://www.youtube.com/watch?v=d-d5kuSFBMk


A lényeg, először a tartásokat kéne gyakorolni, hogy legyenek meg az alapok. Pl. ha nem tudsz elég ideig függeszkedni, akkor hogy akarsz szériázni húzódzkodásban stb.?


Ha kifejezetten erősödni akarsz, akkor ugyanúgy kell edzened mintha súllyal edzenél. Tehát kezeld erőgyakorlatként az adott gyakorlatot. Dolgozz kb. 5-12 közötti ismétléssel, ha meg már túl könnyű és menne több, növeld az intenzitást, vagy válts át valami nehezebb verzióra, vagy adj hozzá súlyt. Tolódzkodást, húzódzkodást, fekvőtámaszt elég jól lehet nehezíteni súllyal és nem kell hozzá túl sok súly első körben. Tulajdonképpen a pistol squat-ot is lehet, ha már jól megy. Emellett mehet kézen állva fekvőtámasz, szerintem azzal el leszel egy darabig. :D Ha hosszú távon akarsz ezzel foglalkozni, akkor jól jöhet egy parallette és gyűrűk.


Ha pedig statikus gyakorlatokban akarsz jó lenni, mint a planche, front lever stb. szerintem annak kb az a titka, hogy minél gyakrabban gyakorolj.


Tessék, ezen az oldalon elég jól fel vannak építve a gyakorlatok. Ha már jól megy egy adott progresszió, léphetsz a következő szintre. [link]

2018. márc. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!