Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Osztott edzéstervvel is lehet...

Osztott edzéstervvel is lehet erősödni vagy csak a teljestestes edzéssel?

Figyelt kérdés
Nekem nem jön be a teljestestes edzés. De erőt is akarok növelni nem csak izmot. szóval heti 4-5 napot edzenék szét osztva az izomcsoportokat ugy jó lenne? Heti1x elég lenne megedzeni 1 izmot nem? Vagy inkább 2x?

2018. márc. 17. 15:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk a versenyre készülő builderek osztottat használnak gimnáziumban. Szerintem ők fejlődnek :)
2018. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

NEM!

Én is gondoltam,h kipróbálom az osztottat.Csak összeestem tőle.A guggplásom pl.20kg-t gyengült.Akkor kezdtem el fejlődni,mikor visszaálltam teljestestre.Aki ért hozzá,az naturálban nem csinál osztottat.

2018. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Teljestest edzesnel mite lenyomom a guggolast es fekvenyomast addigra erom sincs a tobbire..
2018. márc. 17. 18:06
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Igazából jó az osztott is, a lényeg inkább az, hogy ne úgy fogd fel, hogy szigorúan izolált lesz az edzésed. Főleg az össz elvégzett munka mennyisége fog számítani. Igazából a teljes testes edzés főleg akkor fontos, ha erőt akarsz növelni, mert úgy többször tudod gyakoronli a főbb gyakorlatokat, de hipertrófia szempontjából jó lehet egy osztott edzés is. Csak ott is törekedj az összetett gyakralatokra elsősorban. Pl ha van egy melledzésed, ahol fekvenyomsz, meg van egy tricepsz edzésed, ahol csinálsz szűknyomást vagy tolódzkodást, máris kétszer edzetted meg a melled. Ezt nem lehet kikerülni, és ez ÍGY JÓ.
2018. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem bukásig kell csinálni..Én pl.3 sorozatot csinálok egy gyakorlatból egy edzésen.Meg nem is muszáj minden nap nagysúllyal guggolni meg fekvenyomni,az egyik edzésen mehet valami lazább elölguggolás,szűknyomás vagy ilyesmik.

Az izmoknak meg sokkal jobb,ha nem heti 1x,hanem többször vannak terhelve

2018. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Okes es heti 1x eleg lesz 1 izmot leedzeni?
2018. márc. 17. 21:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem.Heti 3x kapjon terhelést.Kisebb izomcsoport elég heti 2 is
2018. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
mit nem ertesz azon hogy nem fogok teljestest edzest csinalni es osztott eredekel...
2018. márc. 18. 13:37
 9/15 anonim ***** válasza:
Miért?
2018. márc. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mert nem szeretem.. Alapgyakorlatokba hiszek abba kell fejlodni mellette max 1 kis izolacio de szet osztva nem egyszerre guggolni fekvenyomni meg evezni plusz meg a kiegek..
2018. márc. 18. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!