Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet "kibirni" a...

Hogyan lehet "kibirni" a diétát? Több lent

Figyelt kérdés

Párommal kitűztük célnak, hogy újra elkezdünk edzeni, le akarunk dobni kb 10 kg-t fejenként, én mondjuk többet :)


Csináltam már ilyet régebben, nem az étrend felépitése, vagy az edzésterv okoz fejörést, hanem az állandó éhségérzet. Sajnos most több magánéleti okból is majdnem 1 évre elmaradt az edzés, és az étrendre se figyeltünk egyáltalán. Most hogy újra elkezdtünk diétázni, valami kibirhatatlan éhségérzet kinoz minket 2 étkezés közt. Ennyire kitágult volna a gyomrunk? Ez elmúlik idővel? Érdemes esetleg valami fogyitabit venni e miatt? Nem arról van szó hogy nem tudjuk megállni a sütit meg a "tiltott" kajákat, sőt, jobban is esik most az egészséges kaja. Nálam most indulásnak napi 1400-1500 kcal, páromnak 1100-1200 a kezdő, én 176cm és 94kg jelenleg, ő 158cm és 56kg jelenleg.



2018. márc. 19. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha éhes vagy, akkor egyél. Süss egy rántottát, mellé rágcsálj uborkát és zellert. Nem egy gourmamd fogás, de az éhséget csillapítani tökéletes.
2018. márc. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyanús hogy szar a dieta amit összeraktatok. Gondolod az normális 40kgval több vagy és 200 kaloriával viszel be többet? Nem is érdemes kaloriát számolni hanem inkább makrót. Tehát 2g/tskg fehérje és 2-2,5g/tskg szénhidrát, a zsír meg jön a húsokból. Ha elég fehérjét viszel be nem leszel éhes.


De hogy a kaloriánál maradjunk, én 85kg mellett közel 2000 kaloriával szálkásítok és így van meg heti több mint fél kg fogyás. Ha ilyen alacsonyan tartjátok a kaloriát meg fog állni a fogyás és hosszabb távon tartani sem tudjátok majd az éhség miatt.

2018. márc. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, makrónál eddig csak a ch-ra figyeltem, de a fehérje bevitelen valóban növelnünk kell.
2018. márc. 19. 11:15
 4/10 BlodDrunk ***** válasza:

Makrót számolj,ahogy fennt is írták,illetve ha eddig sokat ettél ne egyszerre csökkentsd hanem fokozatosan.

Heti maximum 1kg de ez nagyon max.


Illetve ha éhes vagy,egyél zöldséget,nálam diétában van hogy napi 1-1.5kg zöldség lemegy simán,persze össze kell válogatni ami 0kalóriás meg jó és azt,elég jól telít pár órára.

2018. márc. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet! Azt a heti 1kg-ot jó lenne tartani, sajnos munka miatt csak a szabadnapjaimon tudok edzeni, igy az a terv hogy szabadnapon 2 edzés (később, ha visszarázódtam), reggel egy intervallumos futás, délután/este pedig a súlyzós.
2018. márc. 19. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Kemény a diéta. Az én párom is 176 centi, de ha 65-68 kilósan fogyni akar, 2000 kcal alá akkor sem megy (úgy is nagyon éhes este, de máshogy nem tud fogyni, csak éhezve). Le is fogy gyorsan.

Nos, az ő anyagcseréje kicsit sem lassú, de ha a tied az, akkor is, a te súlyoddal 1400-1500 kcal nagyon kevés tud lenni. VAN, aki nagyon-nagyon elhízott férfiként is vígan elvan ennyivel, de ez azért ritka.


Úgyhogy első körben emelnék a kalórián. Ha ez nem ad jó fogyást, akkor a mozgáson is.


Aztán ott van az étrend. Személy szerint enyhe kalóriatöbbletben is végigtudom éhezni a napot, ha a makróim számomra nem megfelelőek. A fehérjével ugye nincs gond, az alap, de ha szénhidrátosabban eszem, éhezem, ha zsírosabban, kevésbé. Az sem mindegy, milyen a szénhidrát.


Fontos lehet az étkezések elosztása is. Nekem pl. nagy étkezés kell a jóllakáshoz (kicsivel sokkal éhesebb leszek, mint voltam és onnantól csak szenvedek és csak az evésre tudok gondolni, ráadásul az alvásom is megsínyli), de az aztán tartós. Úgyhogy én ritkán eszem nagy étkezéseket, ha fogyni akarok s így érzem magam messze a legjobban, időtakarékos, kényelmes... De van, akinek pont a kicsik valók - vagy hol ilyen, hol olyan. Felesleges nagy reggelit enni (nem mintha a ti kalóriakeretekbe beleférne egy nagy étkezés és még kicsik is), ha akkor nem vagy éhes, este viszont sok étel kell, hogy ne éhesen aludj el... Találd meg az egyénre szabott étrendet, elosztást, makrókat.

2018. márc. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

BlodDrunk: NINCS nullkalóriás zöldség. Bizonyos étrenden kifejezetten elrontja a makrókat, ha az ember rárepül a zöldségekre, tapasztalat, normál esetben persze OK lehet, főleg, ha nem lesz tőle éhes, inkább segít a térfogat és persze a kalória, amit hoz.

Való igaz, hogy a kalóriaszegényebb zöldségekből elvileg egész sok fér. Viszont több is kell belőlük, legalábbis nekem, túl könnyű kilószámra enni őket (bár a fogyásom miatt már lecsökkentettem a zöldségfogyasztásomat annyira, amennyire hajlandó vagyok). Én inkább nyersen szoktam, úgy hatékonyabb, frissebb, élménydúsabb.

2018. márc. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
6-os ezt azért furcsállom, szinte minden helyen azt olvasom hogy diétánál kis adagokat kell enni többször, hogy folyamatos legyen az energia bevitel, így ne érezze a szervezet a szükséget raktározásra. Meg hogy lefekvés előtt ne együnk sokat, meg szénhidrátosat mert az mind elraktározódik. Egyébként pont úgy vagyok vele mint Te is, én is a nagyobb adagoktól lakok jól, és éhes gyomorral képtelenség az alvás. Nameg folyamatos műszakozok ami megint felrúgja az egész rendszert. De köszönöm a válaszokat, nem fogok ragaszkodni az alacsony kcal-hoz, plusz növelem a fehérjét, aztán meglátjuk hogy haladunk.
2018. márc. 19. 20:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze, én is szinte mindenhol azt olvasom (kivéve időszakos böjtökkel és ketogén diétával foglalkozó helyeken, mert ott pont nem), hogy sokszor együnk keveset, de mivel ez látványosan idióta ötlet számomra, sosem érdekelt.

Viszont sok kísérlet volt már arra, hogy mi lassítja be az anyagcserét. Nos, több nap koplalás. Napi 1-2 evés még véletlenül sem, ezt mondjuk saját tapasztalataim is alátámasztják.

S tökmindegy, hogy éjfélkor eszel-e 200g szénhidrátot, nem attól fogsz hízni vagy nem fogyni, az összbevitel számít. Persze törekedjünk a jó elosztásra, de pl. van, aki nem tud nem szénhidrátdúsan egy rendeset enni, mert rosszul lesz a sok zsírtól szénhidrát nélkül. Nem hiszem, hogy az a jó, ha rosszulléttel szenved minden este.


Elég rossznak tartom, hogy van egy csomó tévhit, amit le akarnak nyomni mindenki torkán, aki fogyni akar, ha jó neki, ha nem.

2018. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Makrókat számolok, emelem a fehérjét és az alacsony CH-s zöldségeket.

Ha már nagyon kész vagyok bevetem a Revex-et. Csillapítja valamelyest az éhséget, meg az enerváltságot, de óvatosan tolom, mert a koffeint annyira nem bírom.

A diéta kemény móka. Nem véletlen van annyi kövér ember.

Önuralom, fegyelem... Hajrá!

2018. márc. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!