Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelő étrend?

Tömegnövelő étrend?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tömegnövelő étrenddel kapcsolatos kérdésem lenne. Újra kezdtem a súlyzós edzést,kb másfél év után.( Babát vártam, szültem, össze szoktunk stb.a kiesett idő okai) terhességem előtt diétával és edzéssel sikerült leadnom egy nagyobb súly felesleget. Most nem is híztam vissza,de azért úgy mond leeresztettem. A diéta jól ment,most viszont tömeg növelő étrendre lenne szükségem. Mivel szinte mindig egyedül vagyok , így nekem sem kedvem sem időm külön főzni magamra. Arra gondoltam,h pár dologban változtatok,de ugyan azt eszem amit a férjem. Kenyeret azt azért magam sütöm zabliszt búzasikèr keverèkèből. E mellett nálunk a hús szinte csak sertés karaj. Az olajat felváltom kókusz zsírra,cukrot nem használok. Panírnak zabliszt zabpehely amit használok. Vizet iszok csak,semmi cukros üdítő. èdessèget nem igazán eszek. Köretnek barna rizs,bulgur, zöldség.Összegezve bevállhat e ,ha így eszek? Ha pár dolgot kicserèlek,de a hús pl nem csirke. Reggeli vacsora általában felvágott zöldség, tojás.a vacsora az már valamivel szegènyesebb.

Köszönöm szépen a segítséget és a tanácsokat.



2018. márc. 22. 10:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Azért veszik a csirkemellet mert az a leg gazdaságosabb fehérje/ár arányban de a karajban is van fehérje és az se zsíros. Amit te írsz az kb egy diéta alapanyaga szálkásításhoz. A tömegnövelés lényege hogy meglegyen a kellő fehérje és hogy kicsit több kalóriát egyél mint amennyire szükséged van. Ha edzel hozzá jön fel az izom és némi zsír. Ha nem, akkor inkább csak zsír.az, hogy mit eszel hogy a kalória meglegyen az a saját igényed szerint van..lehet mekis sajtburger is, vagy valami laktatóbb ami egészséges is. Gondolom az utóbbira szavazol. Edd azokat amiket eddig csak többet. A fehérjére figyelj hogy legyen elég. Ha nagyon hízol akkor vedd vissza a zsírt és a szénhidrátot, ha nem hizol akkor növeld
2018. márc. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Ez jól hangzik,nincs tőle annyira megkötve a kezem. Hogyan tudom kideríteni,h mennyi kcal re van szükségem? 29 éves vagyok 65kg . Minden másnap végzek 45perc súlyzós edzést . Egy hónapja csinálom, már emelni tudom a súlyokat. Tejsavó fehérjét iszok minden nap és minden edzés után is.
2018. márc. 22. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!