Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A majmok honnan szerzik a...

A majmok honnan szerzik a megfelelő mennyiségű fehérjét hogy az izomzatuk megmaradjon?

Figyelt kérdés
A majmok kifejezetten erősek, pedig növények levelei, gyökereket magvakat és kisebb mennyiségben gyümölcsöket fogyasztanak. Egyik sem tartalmaz nagy mennyiségű fehérjét. Honnan nyerik az izomzatuk fenntartásához szükséges fehérje bevitelt?

2018. ápr. 10. 03:40
1 2
 1/16 anonim válasza:
Rovarokat is esznek.
2018. ápr. 10. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Nincs pedig, a növényevők a növényekből szerzik a fehérjéket. Ezért esznek viszonylag sokat belőle, mert rosszabbul is hasznosul. A növényevő állatok az ébrenlét túlnyomó részét evéssel töltik, nem úgy, mint az oroszlánok, akik idejük zömét "semmittevéssel" töltik.
2018. ápr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Igy van rovarokat is esznek es a fo feherje forrasuk a novenyi feherje de mivel esznek rovarokat is ez kompenzalja az aminoprofil hianyt
2018. ápr. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Azért néha befigyel nekik egy kis állati fehérje is.


[link]

2018. ápr. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A majmok mindenevők, úgy, mint mi. A növényekben is van fehérje, de nem csak növényeket esznek. De vegyél egy bikát, az csak füvet zabál, mégis megnő fél tonnás izmos állattá.
2018. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Én ha jól tudom, nagyjából a szervezet bármelyik tápanyagféleségből bármelyiket elő tudja állítani. Zsírt rostokból nem, de pl. fehérjéből cukrot, cukorból fehérjét igen azt hiszem. Vannak növények amik tartalmaznak fehérjéket. A csimpánzok szerintem inkább élnek növényeken, vagy a kis majmok, de az orángutánok szerintem állatokat is esznek. Dögöket meg kis állatokat ilyeneket, banánt, kókuszt. Azért egy lajhárra például nehéz lenne azt mondani, hogy erős. De ahogy az előző válaszoló megemlítette, például háziállatok azért lesznek izmosak, mert rengeteg ropogós szalmát esznek, kukoricát és különféle magvakat amitől aztán lesz energiájuk.
2018. ápr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pl. a salátának majdnem 2 a fehérjetartalma 100g-ban. Vagyis ha az állat megeszik mondjuk 20kiló salátát az majdnem fél kiló fehérje. :)
2018. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Fehérje csak fehérjéből lesz, mivel a zsírban és cukorban csak szén, hidrogén és oxigén van. Az aminosavak felépítéséhez nitrogén is kell.

Nagy mennyiségű növénnyel azért sok fehérjét be lehet vinni. Kalóriaszázalékban néhány növény meglepően sok fehérjét tartalmaz.

2018. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem átalakítja a szervezet, lehet hogy tévedsz. Orvostól tudom ezt.
2018. ápr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az az orvos nyugodtan visszaadhatja a diplomáját. Kémiailag lehetetlen, amit írsz. A fehérje esszenciális tápanyag, nem helyettesíthető semmivel. Alapismeret táplálkozástudományban.
2018. ápr. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!