Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 600 gramm csirkemell elegendő...

600 gramm csirkemell elegendő fehérjeforrás egy 90 kg-os személy esetén?

Figyelt kérdés
Emellé barnarizs körítést ettem, amelyben ugyancsak van valamennyi.
2018. ápr. 14. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég lehet.
2018. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, a 2 gramm/testtömeg kilogramm nem jön ki ennyi csirkéből, bár elvileg kevesebb is elég lehet tömegeléskor.
2018. ápr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Képtelen vagyok többet bevinni...eszméletlen íztelen egy dolog. KFC-be meg nem akarok menni mert tudjuk miért. Másból meg kilókat kell enni, hogy valamennyi fehérjét bevigyél. Táplálékkiegészítőket meg nem szívesen veszek, tele vannak csomó mindennel. Csakis természetes táplálkozás jöhet szóba.
2018. ápr. 14. 21:40
 4/9 A kérdező kommentje:

Amúgy elvileg jah 180 grammra lenne szükség.


Most vegyük a 22 gramm per 100 gramm értéket csirkemellre (mert ahány site annyi féle adat létezik, 30 grammot is írnak néhol). Ez ugye 132 gramm.


Ezen kívül barnarizs körítés, tegyük fel, hogy 10 gramm fehérjéhez jutottam abból. Az 142 gramm


Elfelejtettem említeni, hogy elfogyasztottam egy protein szeletet is, ami plusz 20 gramm. Az 162 gramm


Reggelire két szelet kenyér, sonkával meg sajtszelettel és mandulatej. A mandulatejben szinte semmi fehérje nincs, tehát a többiben lehet max 20g. Ez úgy 182 gramm eddig.


Ha biztosra akarok menni, akkor lefekvés előtt megeszem még egy protein szeletet és meg is volnánk. Remélem.


Ám a gond az, hogy nem tudom, bevittem elég kreatint vagy sem. Az fontos állítólag a regenerálódásban, de sok marhahúst kell hozzá enni?? Miben van sok?

2018. ápr. 14. 21:48
 5/9 anonim ***** válasza:
140g állati fehérje elég egy napra. Ez kb annyi.
2018. ápr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bőven elég 1,5g/testsúlykg
2018. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell elmenni 2 grammig, az csak ilyen abszolút biztosra megyünk szint, de általában jóval kevesebb hasznosul, 1,5g/feleslegmentes ttkg is esélyes, hogy elég (2-vel még az esszenciális zsírt sem számolnám), de ha nem, akkor sem lesz nagy különbség alapesetben. Ha azt tapasztalod, hogy nálad igenis fontos a több, akkor erőltesd a fehérjét, addig szerintem nem kell.


Viszont fehérje sok ételben van, neked, gondolom, kalória is viszonylag sok kell... Ha sivár a csirke, egyél mást, bár lehet, hogy a választott étrended és egyéb körülményeid mellett neked ez nehezebb. Én valószínűleg meg tudnám enni hús nélkül is, de sajna nekem 100g is sok, ami semmi se, kicsit nehéz alatta maradnom. Kemény, ha nem passzol hozzánk elég jól a fehérjeigényünk, de elég nehéz olyan étrendet elképzelnem, amiben a kalóriák nagy részének fehérjéből kell jönnie, az ember fehérjeigénye nem olyan rengeteg a kalóriaigényéhez képest, normál esetben szálkásításkor sem.

2018. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ahogy leìrtad ez így teljesen jó. Mondjuk először azt írtad, hogy nem veszel táplálék kiegészítőt, utána meg napi kettő fehérjeszeletet is megeszel.

Kreatin sokféle húsban van, illetve termel a szervezet is kellő mennyiségben. Ha többet akarsz bevinni akkor porbol tudod megoldani, azt szeletben nem árulják.

2018. ápr. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tojás,túró,bab,mogyoró nem jöhet szóba? Amúgy igen, 2g/ttkg a Max ami kell. 180g fehérje akkor kellene ha full szárazon vagy 90 kiló. Vagy még akkor se.
2018. ápr. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!