Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tudtok ajánlani tanacsolni?

Mit tudtok ajánlani tanacsolni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy átlagos srác vagyok, 68 kg os testsúllyal. Szeretnék felszedni egy pár kg-ot. Szeretnék elérni 80 kg- ig , persze izomban szeretnék fejlődni. Milyen edzest tudnátok nekem ajánlani? Hogy álítsak össze? Mire, mikre figyeljek oda?

2018. ápr. 16. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


azután:


[link]

2018. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt mindenki tudatosan edz. A fenét. Én osztott edzéssel kezdtem, 12 éve. 55 kiló voltam és 183 centi. Eljártam heti 3* edzeni. A lábat évekig kihagytam, bár futottam helyette. Vettem proteint mert bíztam benne.

Néhány hónap után megjött az étvágyam, elkezdett kialakulni a kajában a rendszer és jöttek a kilók. Úgy rémlik, egy év alatt 9 kilót híztam, így 3 évvel később már megvolt a 80, ami a magasságomhoz mérten még mindig nem volt eget rengetően sok, inkább normális.

Aztán fokozatosan a tapasztalatokkal, az utánaolvasgatással, rátanulással lassan lepucolódott az étrend, valamint az edzés.

Most, illetve már közel 8 éve, 83 kiló vagyok, 10% környéki testzsírral.

Az életben nem végeztem teljes testes edzést, úgy ahogy alsótest/felsőtestes osztást sem. A lábat is csak jócskán megkésve kezdtem el építgetni.

Bár ez nem követendő példa, de megsüvegelendő. Hogy így is lehet. Nem varázslás ez. Hiszen akkora tahó, ostoba majmok vannak szétgyúrva, nem is várna mást az ember.

2018. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez is egy nézőpont, én se bonyolítom túl amúgy :D
2018. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el terembe, kérj meg egy edzőt, hogy segítsen bérlőni az edzések gyakorlataiból az egy ismétléses maximumod. Ha ez megvan, akkor szorozzátok a súlyt 0,8-al és azzal csinálj 4-5x3-5 ismétlést. Vedd a magasság és korod a súlyodhoz, majd csaj fel egy kalkulátor, amivel megkapod hozzávetőleg a kalória igényed, ezt a kalória igényt lép túl 500kcal-al. Ha eddig feldolgozott élelmiszert ettél, egyél feldolgozatlant vagy magad dolgozd fel, így némi konyhatechnikai ismeretekre is szert teszel amellett, hogy fejlődsz. Mérd meg a súlyodat minden reggel, főleg az elején. 2-4 kiló hipp-hopp felszalad majd, ahogy feltöltődnek a glikogén raktáraid. Amit ezután gyarapodsz, az a zsír vagy izom.
2018. ápr. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!