Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatin - hajhullás?

Kreatin - hajhullás?

Figyelt kérdés
Egy honapja kezdtem el szedni, most vettem észre, hogy jelentősen hullik a hajam... Neten keresgéltem és vannak akik összefüggésbe hozzák a kettőt. Ti mit gondoltok lealljak?

2018. ápr. 17. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Tisztán kreatintól nem szabad, hogy bajod legyen, hiszen te magad is előállítod.

Vitaminok rendben? Egyéb egészségügyi gond? Volt-e korábban ilyen stb. Szerintem menj el orvoshoz. Hajhullást borzasztó sok probléma okozhat.

2018. ápr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem se a kreatin okozza, esetleg korpad nincs? Ha igen akkor okozhatja ugye gombas fertozes
2018. ápr. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem közvetlenül a kreatin felelős a hajhullásért. DE növeli a DHT szintet, a magas DHT szint pedig előidézi a kopaszodást akkor ha amúgy is kopaszodtál volna valamikor az életed során. (Értsd: ha valaki 80 évesen se kopaszodna, akkor kreatintól se fog soha, viszont ha igen, akkor a Kreatin meggyorsítja ezt a folyamatot).


Egyébként az edzés önmagában növeli a DHT szintet, tehát kreatin nélkül is meglehet gyorsítani a hajhullás-kopaszodás folyamatát. (Ámbár a Kreatin magasabb DHT szintet idéz elő, mint önmagában az edzés)


Összességében felesleges leállni a kreatinnal (ha elégedett vagy sportemberként a hatásával stb).


Kereshetsz bármilyen alternatívát a hajhullás-kopaszodás megelőzésére. (Bánfi sampon, Alpecia, Zsírososdás-preventív sampon stb stb). DE az egyetlen dolog ami megoldás lehet (amivel sajnos a magyar orvosok egyáltalán nincsenek tisztában, tisztelet a kivétel). A DHT-blokkoló gyógyszerkészítmények, különböző országokban több néven futnak. USA-ban rendkívül alacsony áron kapható, Európában és itthon pedig sajnos nagyon magas. A neve: propecia, finasteride. (naponta 0.9mg finasterdie-ra van szüksége annak, aki genetikailag hajlamos a hajhullásra-kopaszodásra. Szóval 5mg-ot soha ne vegyél be egyszerre. 1 mg a javasolt. Megkérdezheted az orvosod, valószínűleg nemet fog mondani és nem írja fel. Sokat kutattam a témában, ezért tudok erre ilyen határozott választ adni, minden esetre ha elkezded majd szedni a gyógyszert (a DHT-blokkolót) saját felelősségre csak. Van akit egyébként egyáltalán nem zavar a kopaszodás. És ha téged sem, akkor felesleges volt az egész magyarázat.


Ha esetleg további kérdésed van, írj itt vagy privátban.

2018. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!