Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vékony testalkatú vagyok. Ha...

Vékony testalkatú vagyok. Ha úgy ennék, ahogy egészségesnek mondják, csont és bőr lennék? Ki vagyok akadva

Figyelt kérdés

Kérlek segitsen már valaki!

Apukám után, én is vékony testalkatot örököltem. Akármikor, akármennyit ettem, sosem tudtam hizni, csak az látszott meg rajtam, ha pár napig alig ettem(még vékonyabb lettem)

Nem figyeltem sosem oda, hogy mit eszek, csak sokat és finomat, amit szeretek.(Csirke- disznóhús, házi tej, sajtok, kenyér, krumpli, rizs, házi süti, rántotta, levesek és mindenhez zöldség, disznózsir, gyümölcsök, csoki)


Nemrég kezdtem el edzeni, hogy tónusosabb legyek és hátha igy formásabb is végre. Egyre többet olvasgattam az egészséges étkezésről és persze egy csomó Mit ne egyél felsorolást. A zöldség és gyümölcsön kivül szinte mindenre azt irják, hogy nem egészséges és nem kell, akkor én miből fogok táplálkozni és hizni? Oké, fehérjedús étrend, csirkemellet, rizset szeretem is, ám ha lemegy rólam ez a kis zsir is, ami van, nádszál leszek kicsi szálkás izomzattal, ha sikerül épitenem.


Teljesen össze vagyok zavarodva, odaáig jutottam, hogy azt gondolom, ha megvonom magamtól a cukrot, zsirt, ugye a finomitott lisztet, csokit stb akkor kva vékony leszek és félek. Valaki világositson már fel.

Mindenhol csak fogyásra összpontosult tanácsokat és zsirvesztésre buzditó dolgokat kapok.

Én hizni szeretnék, nőiesedni végre és szeretném tudni, hogy mit ehetek, hogy egészséges is legyek de ne legyek egy vékony deszka!

+ narancsbőrre javasolják a futást, ha én még aerob edzést is végzek tuti hogy nem marad rajtam semmi csak a bőröm. Mi a fen3t csináljak?


Egy kétségbeesett lány várja a válaszaitokat, nagyon megköszönném...


2018. máj. 2. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Az edzéstől csak még vékonyabb leszel. Ehhez igazán nem kellene sok ész, hogy rájöjj.
2018. máj. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy hízz a zsirvesztéshez használt ételek is megfelelnek tehát a csirke rizs zöldségek, csak jóval nagyobb mennyiségben kell őket fogyasztani. Ha mellé edzel akkor izomban fogsz hízni és nem zsírban.
2018. máj. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az aerob edzéseket hagyd el. Bemelegítésnek is olyat csinálj ami kevesebb kalóriát éget. Tömegnövelő táplálékkiegészítőt válassz. A csirke+rizs párost nagyon gyakran fogyassz. A fentebb írt ételeket NE hagyd el, semmi baj nincs velük.

Nekem összességében a tömegnövelő táplálékkiegészítő segített felszedni kilókat. Esetleg tegyél te is egy próbát vele.

2018. máj. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű szénhidrátok kuka, minden más kaja ok, bármit írnak a fogyioldalakon. Fehérje és össz kcal számlálás kell, ha kell nyugodtan ehetsz 3-4000 kcal-t is.
2018. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy hiba abban amit írsz.A zsírt nem kell kivenni.Alapvető kaja,semmi baj nincsen vele ha állati eredetű.A növényit érdemes kerülni azon belül is a napraforgó olajat.Viszont a cukorra,finomított lisztre,csokira,tejtermékekre valóban csak alkalmi fogyasztásként érdemes tekinteni.

Fehérjék-hús,tojás

Zsírok-minden állati,kókusz zsír,omega 3 kapszula.

Ch-rizs,zab

Gyümölcs-alma

Zöldségek-brokkoli,karfiol,spárga,paprika,uborka,cukormentes savanyúságok,káposzták,cékla,csalamádé.

Ezekből csak össze tudsz már állítani egy olyan étrendet amivel sikerül kalóriapluszba kerülni és hízni havi 1 kilót.Ha ettől többet hízol akkor visszaveszel,ha nincs meg az 1 kiló akkor növeled az adagot.

2018. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Kissé megnyugodtam.


Amire még magyarázatot szeretnék kapni, az az, hogy pl a tejtermékeket és a csokit miért csak alkalmakra? Ha épp nincs más hirtelen, előkapom a tejet és gabonával eszem, illetve reggel néha yoghurtot is. Valamelyik szinte minden nap van, mi az oka annak, hogy nem jók? (Elfogadom, ha tényleg nem jók számomra, de valami magyarázat kell nekem)

+sok házi tésztát készitek/sütök itthon, gyakran eszek kenyeret is, ezeket mind másfajta lisztből készitsem ezután?

2018. máj. 2. 21:45
 7/10 A kérdező kommentje:

Valami bibi csak lehetett az ételekben, amiket ettem, ha narancsbőrös is lettem. Vagy a szimpla mozgás/sporthiány miatt kajától függetlenül kialakulhatott?

Bevallom, régebben több chipset és hasonlókat fogyasztottam, mára beérem nápolyival, illetve több napraforgó olajat használtam. Lehet ennyi az ok, a többi pedig okés volt?

2018. máj. 2. 21:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Mert a tej felnőtt ember számára teljesen haszontalan.Nem tartalmaz semmit ami hasznos lenne,viszont gyulladáskeltő,allergén,gyorsan emeli az inzulinszintet és a belekre feltapadva akadályozza a hasznos tápanyagok felszívódását.A finomított lisztek csírátlanított gabonából vannak,nulla a rost tartalmuk,így ezek is üres kalóriának nevezhetőek,mert nincsen bennük hasznos tápanyag,csak haszontalan.
2018. máj. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a tejtermékekkel sincs nagy gond, ha nem vagy rá allergiás.
2018. máj. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

" Ha épp nincs más hirtelen, előkapom a tejet és gabonával eszem, illetve reggel néha yoghurtot is. Valamelyik szinte minden nap van, mi az oka annak, hogy nem jók?"


A tejről már leírták a léyneget kettővel előttem.

Ha gabona alatt a müzlit érted, akkor szintén az a baj vele, hogy tömény cukor.

A csokival is ugyanez a baj. Hízni fogsz tőle, mert cukor, azonban az inzulinszintedet hirtelen ugráltatja, ami felborítja a hormonháztartást és raktározásra készteti a sejteket, amin nem 1-2 hét változtatni.

Nos, ezért nem szabad cukros és fehérlisztes dolgokat fogyasztani.

A narancsbőr vékony testen tipikusan annak a jele, hogy rossz ételeket eszel és a szervezeted olyan jeleket kap, hogy még azt a kicsi kaját is zsírban raktározza.

Másik ilyen külsőleg látható jel, amikor a vékony lányoknak lóg a belük. Nem a bőr...hanem szabályosan hurkás a hasuk. Az szintén a rossz táplálkozás legszembetűnőbb jele (Férfiakon is egyébként).


Szóval...ne aggódj. Igen, először vékony leszel...azonban ha lassan felszívódó szénhidrátokat fogyasztasz (rizs hússal vagy teljes kiőrlésű termékek módjával) akkor helyreáll a tested. A zsíroktól ne félj, csak a napraforgó és pálmaolajat kerüld el, más zsírokat (olivaolaj a legjobb) nyugodtan használhatsz.


Azt fogadd el, hogy itt hónapok után lesz változás, de ne félj attól, hogy vékony leszel. Ha sportolsz, akkor izmosodni fogsz nőiesen és ez formásít nem a zsír, az csak lóg... s mivel eszel zsírt, szénhidrátot és - remélem - rengeteg zöldséget, így a deszkaság el fog tűnni szép lassan.

2018. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!