Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szokásom elájulni, főleg...

Szokásom elájulni, főleg edzés közben és főleg akkor ha meleg van. Mit egyek/igyak előtte, hogy ez ne történjen meg többször?

Figyelt kérdés

Tavaly hagytam abba a trx-et, előtte legalább egy évig folyamatosan jártam (mellette spinningre időnként) jó volt az állóképességem, de valami miatt a vége felé egyre kevésbé bírtam, ugyanis ahogy jött a nyár, mindig rosszul lettem, elájultam. Azóta egy évig nem jártam és nagyon lefogytam, tehát még kevésbé bírom az iramot, viszont megvagyok elégedve ezzel az alakommal és erre szeretnék feszesíteni, esetleg egy kis izmot (tényleg minimálisat) építeni.

Nem akarok semmilyen étrendet, meg porokat, mert alapvetően nincs rá szükségem, szerencsés az alkatom, hosszú lábak, lapos has, kerek popsi. Tehát tényleg csak az lenne a cél hogy folytassam a trx-et, de nem tudom hogyan vészeljem át ajulás nélkül ilyen vékonyan, mert egyszerűen rögtön érzem ha valami megterhelőt végzek, hogy közeledik a rosszullét. Mit kellene előtte ennem például hogy ez ne következzen be? Aki tényleg ért hozzá, kérem segítsen. Köszönöm



2018. máj. 5. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig étrend az kéne! Edzés előtt 1-1,5 órával teljes étkezés,feherjedusan,es lassú felszivodasu szenhidrattal. Ez majd biztosítja az edzéshez kellő energiát. Edzés után ugyanúgy egyél rendesen, fehérjét,ch-t,zsírt. Nem árt a makrokkal és a napi kaloriaigenyeddel legalább nagyjából tisztában lenni. Valszeg azért ajulsz el,mert leesik a vercukrod,ergo keves vagy nem jó a kajád. Igyál is edzés közben is,Lehetőleg vizet. Napi szinten pedig minimum 2-3 litert,de lehet több is,ha bírod.
2018. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy ha másfél vagy egy órával előtte eszem, mire odáig erek hogy jon az edzés, olyan mintha minden átszaladt volna rajtam és újra üres lenne a hasam.. nekem kell az hogy előtte is egyek még valamit, mondjuk egy rozsos pékárut. Egyébként az jó, ha ilyesmit eszek előtte? De szeretem mostmár minden formában kerülni a pékárut, meg akkor is ha teljes kiőrlésű.

Vizet iszom mindig edzés alatt, egyébként pedig minden nap legalább 3 liter megvan

2018. máj. 5. 15:56
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és erről a makró meg kalória dologról semmit nem tudok :D
2018. máj. 5. 15:57
 4/6 anonim ***** válasza:

szerintem a pánikbetegséget írtad le elég szépen és pontosan.

teljes szembenézés nélkül abból sose jössz ki.

2018. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha 1-1,5 óra alatt totál éhes leszel kajálás után, akkor nem jó kajákat eszel. Kerüld a feldolgozott élelmiszereket, mert ezek nagyon gyorsan felszívódnak és hamar leesik utána a vércukrod, ettől leszel éhes. Lassú felszívódású szénhidrátokat egyél, a fehérlisztet és a cukrot hagyd el. Fehérjeforrásnak meg alacsony zsírtartalmú, jellemzően szárnyas húsokat vagy halat. Fehérjeturmixot is ihatsz, nem ördögtől való dolog az, főleg edzés után, meg vigyél be szénhidrátot is (olyankor mehet gyors szénhidrát is, pl gyümölcs, gyümölcslé), különösen spinning után. Attól, hogy alkatilag vékony vagy, nem jelenti azt, hogy ne kellene odafigyelni tudatosan a táplálkozásra, mert akkor ilyen következményei lesznek, hogy nem bírod majd a terhelést.
2018. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő válaszokat! :)
2018. máj. 7. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!