Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolás után hasfalgörcsöm...

Guggolás után hasfalgörcsöm lett, ez mennyire normális?

Figyelt kérdés

igazából rendesen csak most tanultam meg guggolni, de igy minden apró részletében hogy a medencét hátra tolni majd a térdek meg milyen szintig kell lemenni. meg a hasfalat kellően megfesziteni. másnap lett hasfalgörcsöm (has felső része kb). Szájon se nagyon tudtam levegőt venni, teljesen megkeményedett. Kb 10 percig sétáltam vele, mret siettem a vonathoz, de ahogy leültem egyből elmúlt.


Valakinek volt már hasonló?


2018. máj. 7. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem normális.

Nem tudom, hogy tanultál meg guggolni, de feltételezem, nem jól. A guggolásodnak természetesnek, könnyednek, dinamikusnak kellene lennie. Sok (min. 50) saját testsúlyos guggolást csinálj meg minden nap, pl edzés előtt bemelegítésnél. Ne kezdj el agyalni, hogy vajon most a medencédet hátratoltad-e kellően, vagy sem... Sok guggolásnál úgy is rá fogsz érezni, hogy hogyan vagy a legstabilabb. Ne próbáld irányítani a mozgásodat, csak arra figyelj, hogy ne dőlj előre, és a térdeid ne essenek be.

2018. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem ertek egyet az elsovel. Szerintem tudatosan kell figyelni a technikara. Ha egyszeri alkalom akkor nem tulajdonitanek nagy jelentoseget neki. Hasfalat nem kell fesziteni hanem telenyomni levegovel ugy stabilabb. Has nagy terhelest kap de a levego beszorolusahoz nincs epp kozr masnap. Nem lehet hogy csak beszorult a levego ?
2018. máj. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!