Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha csak ez a 2 sulyzom van,...

Ha csak ez a 2 sulyzom van, tudok ugy edzeni, hogy fejlodjek?

Figyelt kérdés
Van egy 3 es egy 7.5 kgos kezisulyzom. A 3 kgossal mar szinte barmennyit tudok bicepszre es tricepszre is edzeni. De a 7.5 kgt maximum 3-4 szer tudom felemelni egy kezzel, de abba is beleszakadok (bicepsz gyakorlat persze,tricepszezni egyaltalan nem tudok vele). Most akkor vennem kene kulon egy 4,5,6 kilos sulyzot is, hogy fejlodjek? Barmennyit emelgetem a 3 kilosat, sose fogok megerosodni tole annyira h a duplajat elbirjam...? Bocsi ha hulye kerdes. De legyszi irjatok tippeket, beleszamitva azt is h nem nagyon van penzem uj sportszerekre.
2018. máj. 9. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Tricepszedet erre a 7.5 kilósra fekvőtámasszal is fel tudod erősíteni, ha férfi vagy. Ha nő, akkor passz.

Ha valamilyen súllyal már 8-10 ismétlés könnyedén megy, akkor már nem igazán fogsz fejlődni.

2018. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Es ha a 7.5 kgst emelem felvaltva 3-4 szer, es ebbol csinalok sorozatokat, az felesleges?


No vagyok es palcika karjaim vannak. Regebben a 3 kilot se tudtam megemelni :(

2018. máj. 9. 15:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem felesleges, és egy nőtől ez nagyon szép így kezdetnek. De vigyázz, neked kell tudni, hogy az izmaid, ízületeid meg vannak-e erősödve. Ha nincs, akkor a relatíve nagy súlyokba való "rángatás" az káros. Kezdőként ezért is javasoljuk a fokozatosságot, relatíve kevés súlyt magas ismétlésszámú, szabályos kivitelezéssel, amíg hozzá nem szokik az adott ízület, ín, izom és az idegrendszer
2018. máj. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Később már jöhet a haladó. Ott már a munkasorozatok számítanak, relatíve nagy súllyal, 5-8 ismétléssel. Én átlag 5-6 ismétléseket végzek, így növekedik az izomtömegem (TSM módszer). Nekem ez vált be (férfi vagyok)
2018. máj. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ilyen lehetőségek mellett kezd el inkább a fegyencedzést az ingyen van.

amivel kiegészítheted a kézi súlyzóiddal-

oldalemelés,vállvonogatás.

2018. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!