Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Izmosodni és zsírt veszíteni...

Izmosodni és zsírt veszíteni egyszerre?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 176cm magas és 100kg vagyok. Elég sol rajtam a felesleg. Mindenki azt mondja hogy nem lehet fogyni és izmosodni egyszerre ezért szeretnék pár dolgot kérdezni.


Ha egy olyan ember mint én elkezd normálsian kajálni, de mellette elmegy kondiba és mondjuk emelgeti a súlyzokat es néha kardiozik akkor nem az lenne a normális hogy tünik is róla a zsír de izmosodik is egyszerre? Aztmondjak hogy ha normálisan eszel es mozogsz akkor fogysz. Ha ez megvan de mellette kondiba is jársz akkor nem értem miért ne izmosodnál? Valaki elmagyarázná ezt normálisan? Szeretnék leadni a hasamból de nyílván szeretnék egy kis format a testemnek hogy ne egy összeesett valami legyek. :D előre is köszi.



2018. máj. 18. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően a kondizasnak két része van a tömegeles és a szalkasitas.

A tömegeles azt jelenti hogy viszonylag normálisan kajalsz,sok szénhidrát,sok fehérje stb. de többet mint a kaloriaszuksegleted és mellette olyan edzést vegzel ami izomtomeg növelésére irányult . A szalkasitas azt jelenti hogy minimálisra csokkented a bevitt kalóriát ,tehát kevesebb kalóriát viszel be mint amennyire szüksége van szervezetednek.

Pontosabban minimalizalod a szenhidratok bevitelét és helyette fehérjéket fogyasztasz.

De lehetséges fogyni és izmosodni egyszerre a te helyzetedben , de nem lesz akkora az izom fejlődése.


Ha normálisan kajalsz , sok fehérje minimális szénhidrát és mellette végzel súlyzós edzést heti 5x és kardiozol heti 3x akkor lehetséges . De nem egyik napról a másikra és a fogyás mértéke nagyobb lesz mint az izomnovekedese.


Nézz utána hogyan és mennyit ajánlott kajálni szalkasitas alatt .

Lenyege : kevés szénhidrát , sok fehérje,zöldség ahogy írtam meg persze az edzés .

Pl.: Zöldség , csirkemell,rizs,saláták stb.

Heti 5x súlyzós edzés ,3x kardio.

De van ezer féle cikk a neten ami ezzel foglalkozik.



De ne várj hatalmas izomnovekedest . Ha csak nem koxolsz de az meg nem ajánlatos,mert nagyon szét tud baszni.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak de lehetséges ,de nem olyan nagy mértékben mintha tömegelnél.

2018. máj. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az izomépítéshez normál esetben jó edzés, pihenés, fehérje és kalóriatöbblet kell. Ez utóbbi esik ki fogyáskor.

Ha energiahiány van, a tested annyira nem akar költséges izmokat építeni, inkább a lebontásukra hajlik, persze jó étkezéssel és edzéssel ez minimalizálható.

Nem lehetetlen az izmosodás szálkásításkor, kezdőként simán mehet, de sokat ne várj.

2018. máj. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csináld aztán meglátod. Igazából ha jól kajálsz és mellé edzel mindenképp jobban fogsz kinézni,mint most .

Ezt az izomvesztést-gyengülést sem kell túlspilázni diéta alatt,ha megy az edzés és elég fehérje nem észrevehető ,csak ha mondjuk 17% ról diétázol le 15% testzsírra .

Amúgy a tömegelés lényege,hogy nagyobb leszel ,szerintem te 100 kilósan nem nagyobb hanem kisebb akarsz lenni jelenleg :D

Nyomd az edzést és ha lement a zsír lesz egy jó alapod tömegelni.

2018. máj. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kardiózni kell sokat.A kardió növeli az izmok mitokondriális sűrűségét,aminek következtében javul az izmok tápanyagellátása és kevesebb zsír fog lerakódni.A kardiózásnak köszönhetően izmosabb és erősebb is lehetsz,mint különben
2018. máj. 19. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
az elejen lehetseges mind a kettot egyszerre de nem sokaig, hajra
2018. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!