Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért veszítenek az emberek a...

Miért veszítenek az emberek a felépített izomból?

Figyelt kérdés
Adott egy testépítő vagy csak egy nő aki formás fenékre és combokra gyúr. Hónapokig edz keményen és aztán milesz a felépített izomzattal? Vagy a körülettem lévő férfiak a danától meg szusztától nőnek meg aztán ha abbahagyják ezért le is eresztenek mint a lufi?! (Konkrétan nem tudom mit szednek csak feltételezem abból, hogy 1-2 hónap alatt el is fogynak. De mondjuk ott a párom ő nem szed ilyen sza rokat csak fehérjét meg aminosavakat meg mindenféle vitamint de mikor abba hagyja ő is szemmel láthatóan lejjeb megy. Nem olyan vészesen mondjuk a karjából 5-6 centit, tehát megmarad maga az alap de lentebb megy, meg ő amúgy is vastagabb fajta lábra/combra nem is kell edzenie mert olyan vastag. A kérdésem igazából az hogy én nőként edzek fenékre meg hasra de ha mondjuk abba hagyom akkor 1-2 hónap alatt kárba megy minden?!? Folyamatosan edzenem kell hogy megmaradjon?!?

2018. máj. 21. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az izom a test alkalmazkodásának az eredménye, és teher a fenntartása. A test mindig próbál energiaminimumra törekedni, ezért ha nem indokolt az izom megtartása (nincs kellő terhelés->edzés), akkor elkezdi lebontani. Ez mindenkinél így van, ha nincs terhelés, az izom elkezd szépen leépülni. Azok akik különböző teljesítményfokozókkal tolják ki a saját és testük határait, és abbahagyják, azoknál ugyan ez figyelhető meg, csak nagyobb mértékben, néhány kisebb eltéréssel.
2018. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. máj. 21. 20:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Az izmok fenntartása költséges, a test pedig nem akarja erre pazarolni az energiáját, ha nincs szükség rájuk. Ha nem terheled őket, akkor felesleges költség és leépülnek. Nem hipp-hopp, 1-2 hónap azért rövid idő egy rendes izomzat esetében, nyilván több tényező is van, hogy kinél mikor mi történik, de fokozatosan leépül az izomzat, amíg el nem érjük azt a szintet, amit az adott aktivitás is fenn tud tartani.


A glikogénraktárak lemerülésekor lehet látványosan és hirtelen összeesni, de ez csak víz.

2018. máj. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De ez csak víz... Az izmok több mint 80%-a “ez csak víz”ből áll. ;)
2018. máj. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a kondizás abba hagyása után évekkel is izmosnak néztem ki laikus szemmel.
2018. jún. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!