Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezekhez a körülményekhez,...

Ezekhez a körülményekhez, célokhoz milyen stratégiát ajánlotok? (leírásban)

Figyelt kérdés

197 centi vagyok, nehezen látszódik meg rajtam izom, nehezen izmosodom.

94 kg voltam, 6 hónap (2017) alatt sikerült 10 kg zsírt leadnom (előtte átlagos testalkatom volt, most inkább vékony), most erősödés a terv. Boulderezek (sziklamászás) hetente kb fél éve, amitől érezhetően erősödtem, de nem látszódik szinte semennyire.

Vettem húzodzkodó rudat (meg hangboardot ujjerő növeléséhez), úgyhogy naponta húzódzkodom, fekvőzöm párat, ha időm engedi.


Célom az, hogy ne szedjek fel sok izomtömeget, mert az mászásban hátráltat, hanem inkább csak kontúrosabbak (kicsi zsír%) legyenek (a legtöbb mászónak ilyen, vagy pl Bruce Lee), mert mászáshoz ez a leghatékonyabb, meg nekem ez tetszene magamon a legjobban a testképek közül.


Ehhez nyilván hiányzik még pár kiló izom. Sajnos viszonylag kevés fehérjét eszem pedig tudom, hogy nem elég megsérteni az izomszövetet, ahhoz hogy utána vastagabb legyen, fehérjét kéne kapnia.


Hogyan tudnék hatékonyan fehérjét vinni a szervezetembe, hogy közben nem változtatok túl sokat az étkezési szokásaimon?

Fehérjeporra gondoltam, de gőzöm nincs, mennyit kéne, és milyen módon. Azaz mondjuk edzés előtt, után, naponta 1szer? Ha lehet, inkább csak alkalmi fogyasztó lennék, azaz nem napi rendszerességgel.


Vagy egyéb tippek az eddig leírtak alapján?


Köszi, hogy elolvastad.



2018. máj. 23. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Naponta kb 120 gramm fehérjét kéne enned. Innentől csak számolni kell.
2018. máj. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy akkor a leghatékonyabb, ha edzés után eszel/iszol fehérjét. Ennek van valami igazságalapja?
2018. máj. 23. 13:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs. Amúgy meg nem hátráltat a (naturál) izomtömeg, mert az erőd jelentősen nő az izomzattal, az állóképességet meg nem lesz nehezebb fejleszteni.
2018. máj. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az lehet, de az ujjerőt nehéz növelni egy idő után, meg az alkar erejét, ami sokat számít, amikor úgy kell megtartanom a saját súlyom, hogy egy függőleges "hurkát" kell összeszorítanom.
2018. máj. 23. 13:24
 5/6 anonim ***** válasza:
ne elj ilyen hulye ketelyek kozott, ugy fogsz izmosodni ahogy a genetikad diktalja. Bruce lee azert volt olyan nyeszlett mert ilyen genetikaja volt, aki 97kg az ne nagyon almodozzon ilyenrol :D Ez kb olyan hulyeseg mint a nok elmelete hogy ha sokat hasaznak akkor onnan megy le a zsir
2018. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
97 kg? Sose voltam annyi. Nem kevered a 197 centivel? Az a magasságom.
2018. máj. 27. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!