Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Horogfogás/hook grip jobb...

Horogfogás/hook grip jobb felhúzáshoz, vagy a vegyes fogás?

Figyelt kérdés
A súlyemelők alkalmazzák az előbbit,erőemelőktől még nem láttam

2018. máj. 26. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Személy szerint vegyes fogással többet húzok.
2018. máj. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hook grippel vigyazni kell, konnyen lekapod a kormod. A vegyes fogasnak a bicepsz szakadasokon kivul nincs kulonosebb veszelye. Felhuzashoz szerintem biztosabb is a vegyes.
2018. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ez nem teljesen igaz. Aszimetriát tud okozni, meg el is tud forgatni, nekem legalább is volt ilyen amikor váltogattam és a gyengébb fogással húztam. Hook grip nem mindenkinek olyan egyszerű én pl. nem is látom túl nagy értelmét, hogy szenvedjek vele. Néha húzok vegyes fogással, de nagyobb súlynál inkább rakok fel gurtnit. Ha versenyzel, akkor persze az nem opció, de hozzáteszem az attól is függ, hogy hogy húzol. Ha szumóban akkor több értelme van a hook grip-nek.
2018. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

“Ha szumóban akkor több értelme van a hook grip-nek.”

Hogyhogy?

2018. máj. 26. 16:54
 5/5 Szergej55 ***** válasza:
A horogfogást vagy ráfogást nehezebb elsajátítani, mint vegyes- vagy madárfogással fogni, de hosszú távon szerintem jövedelmezőbb, mivel szimmetrikus fogásnál jobban tudod feszíteni a hátadat, így kevésbé fogsz rogyni nagyobb súlyoknál felső hátban.
2018. máj. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!