Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem fejlődök, lehet oka a...

Nem fejlődök, lehet oka a nagyobb testzsír?

Figyelt kérdés

Üdv!


Kb 2-3 éve végzek súlyzós edzést. az utóbbi két évben oda figyeltem az étkezésre, számoltam a makrókat, kalóriákat.

A problémám az hogy sehogy sem nézek ki. Erősödni is csak az elején erősödtem, egy jó ideje már stagnálok. 176cm magas és jelenleg 78 kg vagyok, kb 25% testzsírral. napi szinten 2300-2500 kcalt fogyasztok el, makrók: ált: fehérje 200 ch: 180 zsír 70g. Minden nap zabpelyhet reggelizem 10 óraira tk szendó amibe csirkemell sonka van meg light mozzarella, ebéd mindig csirkemell kókuszzsíron sütve, ch szokott változniált 80g rizs, bulgur, tk vagy durum tészta, köles. ebéd után 1adag fehérje+80g zabpehely, utána szoktam enni 250g Light túrót 1adag light joghurtal. Vacsora mindig 3db tojás tk kenyérrel és 100g light mozzarellával. Én ettől a mennyiségtől kb heti 0.5-1kg-ot fixen hízok. Borzasztóan zsírosodom és nincs ötletem hogy mitől lehet, ha visszaveszek, pl a fehérjébe nem rakok ch-t akkor meg megsem mozdul a súlyom. Edzés terén: Most ICF 5x5-ös edzéstervet próbálom követni de a súly növelése hamar abba maradt, azelőtt is inkább a nagyobb súlyra mentem és 5-6 ismétlésre, de izolálgattam is. Előző tömegelésemnél is ugyanígy bezsírosodtam pillanatok alatt, akkor 85kg-a mentem fel, olyan csüngő csecseim voltak hogy nők megirigyelhették volna a kebelméreteim. Utána lementem 65kg-ra, ahol még mindig zsíros voltam és kb 0 izom volt rajtam de a karjaim és lábaim olyan cingárok voltak hogy vicc volt az összkép, onnantól elkezdtem tömegelni és most itt vagyok megint 78 kilósan lógó hassal, csüngő mellel. Elképzelésem sincs hogy mi lehet a probléma, esetleg az hogy még anno 65 kg-osan is voltam legalább 18% testzsíron és ezért nem tudtam úgy izmosodni? Pajzsmirigy vizsgálaton voltam, ott nem találtak semmit. Szerintetek hol lehet a probléma? Ti mit csinálnátok a helyemben? Én legszívesebben tömegelnék tovább, mert erre a kb 0 izomra nem szívesen szálkásítanék. Azon gondolkodtam még hogy esetleg hormon gondok lehetnek, alacsony teszto szint stb.


Elnézést a szedett-vetett fogalmazásért, munkában vagyok még és nehezen megy a fogalmazás:)


A válaszokat köszönöm


27/F



2018. jún. 6. 17:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen az erőszinted pontosan?
2018. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

fekvenyomás: 5x5 75kg

vállrólnyomás: 5x60kg

guggolás: 5x80kg

egykezes evezés 5x 45kg

biceps: kalapács 5x6 22kg

triceps: egykezzel 5x6 20kg

felhúzni nem szoktam, nagyon fáj a derekam tőle.

2018. jún. 6. 17:33
 3/17 anonim ***** válasza:
44%
20 testzsírszázalék felett csökken a tesutoszteron termelés.De lehet még nem megfelelő étrend illetve edzésterv.Étrended-ből kivettem hogx fehérje nagyon sok,elég 1,5 max 2g/tskg.Szénhidrát illetve zsír kevés.
2018. jún. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
39%
Neked 2g/tskg a szémhidrat.Ezzel diétázni lehet.Mehet fel 5-6g/tskg.Zsír is mehet fel 1-1,5g/tskg.
2018. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, mások ennyivel szoktak szálkásítani, de én ennyitől is hízok... pont ez a probléma.. Ha felvinném a ch-t 5g/tskg-ra akkor nem hogy heti 1 kiló jönne fel +ba hanem legalább heti 2kg. Vagy tévedek?
2018. jún. 6. 17:57
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Ha hízol akkor rendben van.De fehérje így is sok.De írod hogy 0 izom.Hát akkor valamit nagyon szarul csinálsz.2-3 év alatt egy elég szép formát el lehet érni.Akkor esetleg edzésterv lehet rosz nem megfelelő gyakorlatok vagy kevés pihenés.
2018. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Esetleg próbálj meg le szálkásítani egy 13 testzsírszázalék-ra.Nem e a tesztoszteron termeles van le lassulva.Elképzelhető ilyen magas testzsíszázsléknál.
2018. jún. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Semmi értelme 25%-os testzsírnak. Előbb fogyjál zsírból, addig semmiképp ne emeld a kalóriát. El kéne kezdeni kardiózni, mert a súlyzós edzés nem igazán éget kalóriát. Ha csak súlyzós edzést csinálsz, akkor nem nehéz zsírosnak lenni. Ha fogynál, akkor lehet, hogy te is jobbnak látnád magad.


Itt még kéne működni az 5x5-nek, de a vállból nyomásod pl. elég jó. Viszont azt írod, hogy a felhúzást nem tudod végezni, ezért gyanús, hogy edzéstechnikai gond van más gyakorlatoknál is.

2018. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 BlodDrunk ***** válasza:

Szarul edzel,keress valakit aki segít,ilyen súlyokkal nem úgy kéne fosul kinézned.

Szóval vagy rángatod össze vissza vagy nem tudom,de amikor hasonló súlyoknál tartottam 80+1-2kg voltam lediétázva 185cm magasságomhoz.

2018. jún. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
41%
Szálkásíts. Én azt nem enném vacsorára, amit te. Estére nem kéne sok szénhidrátot enni. Arra ügyelj, hogy a szénhidrátot ne engedd össze a zsírral, mert akkor testzsír nő. Növeld az edzésed intenzitását. Próbáld ki a H. I. I. T. futást (high intensity intervall training) az sokat segít. Cukrot max edzés után, de intenzív edzés kell, és úgy nem hízol a cukortól. Az inzulin megakadályozza az izom leépülését egy intenzív edzés után. Ha esetleg érdekel sok angol nyelvű videót tudok ajánlani a témával kapcsolatban, meg oldalakat. Én is onnan tudom, meg biokémia könyvekből.
2018. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!