Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ülőmunka mellett természetes...

Ülőmunka mellett természetes a pocak?

Figyelt kérdés

Mármint ugye kevés mozgást végzel és ugyanannyi kalóriabevitel mellett több rakődik rád.


Ha nem akarok minden este eljárni kardiózni mert pont nincs időm és energiám akkor ezt hogyan lehet megelőzni, úgy hogy ne legyek folyton éhes és a szükséges tápanyag mennyiség biztosítva legyen? Mert ugye a stressz mellett nem árt az evés mert anélkül leépülsz.


2018. jún. 8. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

"Ülőmunka mellett természetes a pocak?"


NEM, nem természetes!


"Mert ugye a stressz mellett nem árt az evés mert anélkül leépülsz."


NEM, stréssz mellett NEM enni kell - nem épül le semmi, csak a pocakod -, hanem sportolni, ugyanis nem a kevesebb kaja problémás, hanem a kevés mozgás!

Menj haza gyalog, vagy otthon mozogj legalább egy órát intenzíven naponta, ha már lusta vagy kimozdulni, és akkor nem épülsz le, nem lesz pocakod, nem leszel folyton éhes - ami nem éhség igazán, hanem unalom -, a szükséges napi tápanyagmennyiséget meg böven túlléped, ha pocakosodsz!

2018. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1


Köszi.


Azt azért hozzátenném hogy 1 órát utazok munkába meg haza is. Ennek fele gyaloglás, tehát egy óra összesen egy nap. És én eléggé gyors gyalogló vagyok.


Ez a mozgás mennyiség nem kellene hogy elég legyen?


Tényleg csak akkor eszem ha éhes vagyok.

2018. jún. 8. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell minden nap kardiozni,heti 2-3 is már jó! A sport segít a stressz ellen is! Olyat válassz,amit szeretsz csinálni! Pl. Hétvégén bringa, saját testsulyos edzés,stb.
2018. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyaloglást ne számítsd bele a mozgásba, az a minimum. Én amikor edzeni megyek, az odautam egy 20 perces gyaloglásból áll, egy 8,5 kg-os hátizsákkal, és csak aztán kezdődött a 2 órás edzés, majd haza ugyan ez.

Neked célzottam mozogni kéne, a séta nem elég intenzív. Mondjuk a bringázás, futás, akár még a saját testsúlyos edzés is kezdésnek jó lenne, de úgy hogy tényleg a mozgás a cél, nem csak úgy hogy mellékesen mozogsz valamit ameddig hazaérsz.

Egyébként a stresszre pont nem az evés a megoldás, hanem a mozgás. A hosszútávú stressz amúgy is segíti az elhízást, ugyan úgy mint a kevés alvás. A mozgástól többek közt endorfin és dopamin szabadul föl, amik sokat javítanak a hangulatunkon, közérzetünkön. Nem kell minden nap eljárni edzeni, elég csak heti 3 alkalommal (minimum 2). A pocak soha sem természetes. A pocak úgy keletkezik, hogy a szervezet a felesleges tápanyagot zsír formájában elraktározza. Ez lehet a túl sok evés, a testmozgás hiánya, vagy akár mindkettő következménye együtt (egyéb dolgok miatt is lehet hízni, de ezek a leggyakoribb okok).

2018. jún. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem természetes. Ha semmit sem mozogsz, akkor az egészségtelen, de nem hízol miatta, ha nem eszel túl sokat.


Az merőben egyén- és étrendfüggő (s még sok már tényező van), hogy mennyi mozgással elég a jóllakáshoz a kalóriakereted. Mivel van, aki nem rengeteg mozgás mellett is gyorsan fogy jóllakottan, nem olyan nagy ügy kalóriaegyensúlyban jóllakni. De van, akinek ehhez jó étrend kell, a lekváros tészta sörrel nem felel meg, akkor sem, ha a sörbe fehérjeport kever, hogy az is rendben legyen.

Én tudok úgy enni, hogy komoly kalóriatöbbletben is éhezzek (illetve régen ment, most már túl jól eszem sok éve és nehéz lenne ezt elérni, bár szerintem nem lehetetlen) s tudok úgy enni, hogy némi sétával combos kalóriadeficitben is jóllakott legyek egész nap, akkor is, amikor leülök enni. Nem mindenki ennyire extrém, de azért az étrend (akár csak a makrók) sokaknak nagyon nem mindegy.


Kardió nélkül is fogytam, szóval az se kell mindenkinek a súlytartáshoz, az biztos. No meg van még kismillió egyéb példa.


Az jó gondolat a többiektől, hogy a stressznél inkább a mozgás segít, hogy miért kéne többet enni, nem tudom. Nekem olyankor több alvás kell.


Szerencsésebbek(?) kevés mozgás esetén kevesebbel laknak jól. Ilyen ember az én családomban speciel nincs, mozgás nélkül választhatunk, éhezünk vagy hízunk, de mozgás nélkül az egészségünket, energia-, erőszintünket és közérzetünket romboljuk amúgyis, szóval nem éri meg. De kardió nélkül is van élet, egészség, erő meg effélék, én ugyan mindenkinek ajánlok némi kardiót, ha szóba kerül a dolog, hisz megvannak az előnyei, de túlértékelni sem kell a szerepét.

2018. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!