Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzésterv legyen?

Milyen edzésterv legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok 157 cm és 55 kg. Nem sportolok de heti 3× kocogok 5-6 km-t.

Elterveztem hogy a nyáron szeretnék egy kis átalakulást,szálkásítást. Étrendet már váltottam: teljes kiőrlésű ch, fehérje és minimális cukor bevitel, kalóriaszámolás.

Sajnos a combomjaim nagyon vastagok így azt is szeretném vékonyítani, de azt mondta nekem a fitnesz aerobik edző hogy ha elkezedek gugolni és kitöréseket csinálni attól csak vastagabb,izmosabb lesz.

Kérlek adjatok tanácsokat mind étrendileg, mind edzésileg amit szabadban tudok végezni.

Válaszaitokat előre is köszönöm!!



2018. jún. 9. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Na ha elkezdesz guggolni,kitöres stb akkor szálkásítás mellett nem lesz vastagabb.Csak izmosabb,formásabb.Mivel kezdő vagy lehetséges szálkásítás mellett izmosodni is.
2018. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Étrenddel lehet kicsinyíteni a combod illetve a rajta lévő bőrt feszesíteni. A futás mellé berakhatsz guggolásokat, kitöréseket és egyéb komplex lábedzést, nem igazán lényeges. Ahogy írtad, minimális cukorbevitel, minőségi szénhidrátok, kevés zsír és fehérjedús étrend. A legegyszerűbb a csirke, tonhal és egyéb fehérje + saláta kombó. Reggelire átállsz a zabhelyre, valami gyümölccsel, vízből, ízlés szerint ahogy tetszik. Méz is mehet rá. A futást is érdemes e köré szervezni hogy később elég legyenek a saláták energiának. Illetve nyáron amúgy is egyszerűbb délelőtt ilyesmiket csinálni.

Persze, nem hátrány guggolni, kitörni és egyéb gyakorlatokkal még megfejelni a futást. Attól ne félj, hogy izmos leszel. Még egyszer leírom, ahhoz úgy kell enni. Több ch, kalóriaplusz.

Amúgy a személyi edzők ilyenkor általában felsőtestre kavarnak rá. Hogy optikailag szintbe hozzák a tested. A kalória deficit el fogja vinni a combjaidat ha jól csinálod. Az edzés pedig midőn eddig nem nagyon csináltad, a felsőtestedre lesz hatással. Így, még ha nem is esik le a testsúlyod drasztikusan, átalakul a testkép. Szembeötlő lesz a változás.

2018. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! És mi számít megfelelő szálkásításnak? (Étrend mozgásforma?) Hogyan kezdjek neki?

Bocsánat hogy ennyi kérdésem van de kezdő vagyok és nem vagyok otthon ebben a témában. Csak itt a nyár és őszre átalakulnék utána pedig meg is tartanám az elért testsúlyt.

2018. jún. 9. 14:19
 4/7 A kérdező kommentje:
Másodiknak is nagyon köszönöm!!
2018. jún. 9. 14:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Van szálkásító étrend.

Nőknek

Fehérje 2 g/tsk

Szénhidrát 1-1,5g/tskg

Zsír 0,3g/tskg

2018. jún. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez szerint kell etrendet összeállitanod.

Fehérje:Sovany húsok,túró,tápkiegészítő,tojás, stb

CH:TK kiörlesű termekek,rizs,zab stb

Zsír:Omega3,6

És ez mellé aerob edzésforma.Vagy kardió.

2018. jún. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Most már ki lettem okosítva :)
2018. jún. 9. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!