Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés, igy lehetséges?

Tömegnövelés, igy lehetséges?

Figyelt kérdés

18/F vagyok 177 cm és 67 kg.

Szeretnék elkezdeni kondozni, a témába már beleolvastam, de az a problémám hogy a hasamon es derektájon van egy kis zsír.


Az étrendemben a fehérje rendben 2g/ttskg viszont a ch-t a minimális zsirosodás érdekében kb. hogy kéne belőni?

Illetve 2400 kcal nekem megfelelő lenne? (Tudom emberfuggo, de megis)

Heti 3 alkalommal kb 2 órát bicikliznekgyors tempóban. (Ez mar most is megy)


Igy ellehetne erni hogy minimalisan zsirosodjak?



2018. jún. 18. 13:09
 1/3 A kérdező kommentje:
KB. 72-73 kg lenne a cslom es egy izmosabb formasabb alak, nagyobb valakkal.
2018. jún. 18. 13:11
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt a 2óra/alkalom szobabiciklizést picit soknak tartom, bár te tudod, ha jól esik, nyugodtan csinálhatod. Csak számolj azzal is, hogy az a 2 óra aerob alatt kb 700-800 kcal-t pluszban el is használsz. Alapból olyan 2300-2500 kcal kéne neked, de akár ettől több is, anyagcserefüggő. A fehérjét lődd be 120-130 környékére, zsír mehet 60-70 gramm, a maradékot meg töltsd ki ch-val. A te esetedben ez 300-320 gramm naponta. (2400 kcal esetén)


De ha tényleg csinálsz 2 óra biciklit, akkor akár 3000 kcal is mehetne. A zsírosodást nem a sok aerob/kardióval fogod elérni (közvetlenül), hanem a kicsi kalóriaplusszal. Ha sokat szeretsz enni, akkor érdemes kardiózni (+ az egészség miatt sem utolsó), de ha te megvagy a napi 2400 kalóriáddal, akkor felesleges a forma szempontjából. Esetleg az edzéseket jobban fogod bírni szusszal, mert nő az állóképességed, de annyi.


A lényeg, hogy neked most havi 1 kg izom jöhet max., szóval mérd magad 2-3 hetente, aztán ennek megfelelően 0,5-0,75 kilóval kellene többnek lenned. És így korrigálhatsz a kalórián. :)

2018. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*zsírosodás elkerülését
2018. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!