Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha ezt csinálom lefogyhatok?

Ha ezt csinálom lefogyhatok?

Figyelt kérdés
160 cm 60 kg. Legalább 5-10 kilót le szeretnék adni. Ha naponta 30 percig futok, hány héten/hónapon belül adhatom le a felesleget?

2018. jún. 18. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez az info így semmit nem ér..30 perc futással égetsz némi kalóriát bár keveset..de ha többet eszel mint amennyit elhasználsz akkor napi 5 óra futás mellett is hízni fogsz. Tehát a kajálás a kulcs. A mozgás csak rásegít. Így ennél pontosabb válasz nem adható
2018. jún. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

igen elso a kajalas ha pl nem ennel 1 honapig pl lékura jah orultseg h nem muszaj) akk bizt h lemenne mozgas nelkul is


néz meg egy kaloria egetos tablazatot, fontos h magassag/kor/tomeg/izomtomeg/anyagcsere sebbesege es kb minden befolyasolja, de kb kiszamolhatod h mennyit egetsz es ha az alatt eszel (pl2500-rol 2000re lemesz) és akk sprotolsz uszas a legjobb, ha tudsz kemenyen, vagy a kardio-nem csak futasbol áll


és soha semmi zsiros/egeszsegtelen és vékony maradsz

(nehez beloluk annyit enni h elhizz sport mellet, izmososodni lehet ha a feherje stb bevitel ua ugy megvan)


sok sikert

2018. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erősíts inkább. Csinálj teljes test edzést, akkor nagy felületen égetsz energiát/kell regenerálnod. + akkor is kalóriát égetsz, mikor pihensz, nem csak akkor, mikor mozogsz.
2018. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a szüleim nem hajlandóak egészséges ételeket csinálni, gyümölcsöt/zöldséget is nagyon szívesen ennék, mert szeretem de hiába könyörgök, sosem vesznek...
2018. jún. 18. 18:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor csak egyszerűen egyél kevesebbet abból, ami van.

Van egy olyan, hogy ehetsz bármit, a mennyiség számít.

Pl ha megeszel két szelet nutellás kenyeret vagy megeszel 2 kiló zöldséget kb ua kcal viszel be.

Magasságodhoz és súlyodhoz ajánlom, hogy egyél 1200kalóriát és mozogj.

2018. jún. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mozgás nélkül is le lehet fogyni, ez egyértelmű. Én még szaros 17 éves koromban 110 kiló voltam aztán nem ettem naponta csak egy csomag pufi rizset és semmi mást, 3 hónap alatt 70kg lettem, 185cm magassághoz. Ja meg csak vizet ittam. Mindenki azt hitte rákos vagyok.

Nyilván ez nem egy követendô példa, főleg ha testépítésről van szó!

A mozgás nagyban segítheti a fogyást. De mozgás és mozgás között is óriási különbségek vannak.

Kardió jellegű, saját testsúlyos dolgok nem a legjobb módszerek erre. Sokkal hamarabb fogsz relatív nagy súlyos edzésektől fogyni! Ha figyelsz a kajálásra akkor még izmosodsz is szépen tőle.

Ha csak a célt nézed feljtsd el az egészséges táplálkozást. Egyáltalán nem fontos! Innentől csak fehérje, szénhidrát és zsírban gondolkozz. Teljesen mindegy miből viszed be ezeket. Számolj kalóriát!

2018. jún. 19. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó teljesen hülyeséget ír. Hogy lenne már mindegy miből viszed be a kalóriát? Ezzel az erővel akkor egyél naponta fél üveg nutellát, az kb 1000 kalória, tehát biztos fogyni fogsz. Mégse nagyon látok olyan diétát, ahol ezt javasolják :D Minden étkezésnél törekedni kell arra, hogy a makrotápanyagokat (fehérje, szénhidrát, zsír) kiegyensúlyozottan vigyük be. És nem mindegy milyen formában. A cukros, vagy finomított élelmiszerek nagyon gyorsan felszívódnak, és ha nem használod fel a felszabadult energiát mozgásként, lerakódik zsírként. Ezért kell lassabban felszívódó szénhidrátokat fogyasztani, pl teljes kiőrlésű pékárukat, zabot, kölest, csicseriborsót meg hasonlókat. Zsírokból is a telítetlen a jó, ami pl az olajos magvakban van, de ezekből nem szabad sokat fogyasztani, mert a zsírnak több mint 2x annyi az energiatartalma mint a fehérjének és a szénhidrátnak.

Röviden összefoglalva, egyél minél több természetes, kevésbé feldolgozott ételt, naponta több kisebb étkezésre szétbontva, mindig kiegyensúlyozottan fogyasztva a 3 makrotápanyagból.


A sport pedig nagyon fontos, mert a rendszeres testmozgás energiaigénye felgyorsítja az anyagcserét, tehát ha átáll a szervezeted a sportosabb életmódra, sokkal kevésbé leszel hízékonyabb, kevésbé raktároz majd a szervezeted. Ezért a koplalás és a szénhidrát megvonás sem jó. Normálisan kell enni, nem éheztetni magad, csak mellette be kell építeni a mindennapi életedbe a testmozgást. És igen, kardiozni kell alapvetően, közepes pulzustartományban, legalább 40 percig folyamatosan, hetente többször. Emellé lehet keresztedzésként erősíteni, hogy ne veszítsed el az izmaidat a sok aerob mozgástól. Emiatt is kell amúgy a fehérjebevitelre hangsúlyt fektetni. Ha nem tudod természetes úton bevinni a szükséges, testsúlykilogrammonkénti 1 grammot, nyugodtan lehet fehérjeturmix formájában kiegészíteni a napi mennyiséget.

Amúgy kezdetnek nem a futást javasolnám, mert az túl intenzív, nagyon felviszi a pulzust egy kezdő esetében, de ha úgy érzed megy és jól esik, ne fogd vissza magad. Kalória égetés szempontjából az egyik legjobb sport amúgy, csak nehéz és sokan emiatt hamar abbahagyják, feladják.


Végezetül: szerintem nagyon fontos, hogy ezt az egészet ne kúraszerűen csináld mint ahogy írod, mert úgy nem fog menni, hogy pár hétig-hónapig "fogyózol", sokkal rosszabb lesz, ha abbahagyod és kétszer olyan gyorsan visszahízol. Életmódváltás kell, át kell állnod a rendszeres testmozgásra és a helyes táplálkozásra. Ehhez az a kulcs, hogy találj olyan ételeket és olyan sportot, amelyeket szeretsz és szívesen eszed/csinálod, ne pedig csak kényszerként érezzed ezeket miközben valójában tök másra vágynál. Ez nem egyszerű de nem lehetetlen, és ha sikerül, soha többé nem lesz gondod a kilókkal és az alakoddal, úgyhogy szerintem megéri :)

2018. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Wow. Nagyon szépen köszönöm, mindenkinek aki segített!
2018. jún. 27. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!